Aktualności

BRAWO KGW Lalkowy!

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Lalkowy reprezentowały Gminę Smętowo Graniczne podczas XIV Powiatowego Turnieju KGW w Jabłowie. Tegoroczne zawody odbyły się 17 marca i udział w nich wzięło 7 kół z terenu powiatu starogardzkiego.
Panie poświęciły mnóstwo czasu na przygotowanie się do udziału w poszczególnych konkurencjach. Wkład pracy włożony w opracowanie planszy edukacyjnej został doceniony przez komisję konkursową i KGW Lalkowy otrzymało I miejsce.

- Bardzo serdecznie gratuluję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Lalkowach tak pomyślnej prezentacji podczas turnieju powiatowego KGW. Ogromnie się cieszę, że zechciały Panie reprezentować naszą gminę i propagować walory kultury regionalnej - wójt Anita Galant.

Warto nadmienić, iż w ubiegłym roku KGW Kopytkowo otrzymało wyróżnienie w kategorii kulinarnej, a to oznacza, że nasze koła są doskonałe w każdej konkurencji i świetnie się uzupełniają.

FOT. w załączniku - fanapge Powiat Starogardzki - Kociewie Czeka Na Ciebie