Relacje

III Turniej Piłki Plażowej

III Turniej Piłki Plażowej

III Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej odbył się 8-9 sierpnia na boiskach GOKSiR Smętowo. W turnieju, obejmującym dwie odmienne kategorie, męską oraz mieszaną , uczestniczyło 16 par.

Dnia pierwszego do rywalizacji przystąpiło 20 graczy. Uczestnicy rozegrali mecze w dwóch grupach, które wyłoniły cztery najlepsze pary do półfinałów. Potem rozegrano finały, który ostatecznie ujawniły zwycięzców.

W kategorii męskiej lepsze okazały się pary spoza gminy, bowiem w finale spotkali się Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny z Tczewa z Michałem i Maciejem Kaszowicz z Pelplina. Natomiast w walce o trzecie miejsce zmagali się Bartosz Krajnik i Karol Mrozek z Pelplina z Robertem Karnowskim i Bartoszem Bąkiem z Tczewa. Mieszkańcy naszej gminy wykazali się dobra postawą i nie odstawali od rywali.

W niedzielę zawody rozpoczęły się o godz. 14. Do kategorii mieszanej zgłosiło się 6 par. Cieszymy się, że większość par była z terenu naszej gminy. Tego dnia uczestnicy rywalizowali w jednej grupie, z której wyłoniono cztery najlepsze pary, które następnie zmagały się w półfinałach. Przegrani rozegrali mecz o trzecie miejsce, natomiast wygrane pary podjęły walkę o pierwsze miejsce.

Tego dnia turnieju dwie pary ze Smętow grały o miejsca na podium. W finale spotkały się pary ze Smętowa i Gdyni, a w walce o trzecie miejsce zmagały się pary ze Smętowa i Pelplina.

Po zaciętej walce zwycięzcami turnieju została para z Gdyni.

Turniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze mimo, że temperatura na boisku przekraczała 35 stopni. Dziękujemy kibicom za doping.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Pani Wójt Gminy Smętowo Graniczne Anity Galant , Pani Sołtys Smętowa Granicznego Renaty Włodarczak za ufundowanie nagród oraz Państwu B.T Kalinowskim i Panu A. Kosteckiemu . Dziękujemy Dyrektorowi GOKSiRu w Smetowie Granicznym Pani Marioli Jeziorskiej za pomoc w organizacji i czuwanie nad sprawnym przebiegiem zawodów oraz ufundowanie i wręczenie pucharów.

Zdjęcia z turnieju dostępne pod linkami:

https://photos.google.com/share/AF1QipMX93hCrbIErI8OZybzU1XfdWJEALkZ3-Pi2lE81ElevkMvnOYYAsrwN1qWge58gg?key=RW1tS21yU2t1Qk94eElkQ0NvMHRfMzhCYjZEcXFn

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria mężczyzn:

1. Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeźny (Tczew)

2. Michał Kaszowicz/Maciej Kaszowicz (Pelplin)

3.Karol Mrozek/Bartosz Krajnik (Pelplin)

4.Bartosz Bąk/Robert Karnowski (Tczew)

Kategoria mieszana:

1. Aleksandra Masalska/ Kornel Manuszewski (Gdynia)

2. Patrycja Czech/Mateusz Dziki (Smętowo Graniczne)

3. Karolina Nowopolska/Karol Kit zermann (Pelplin)

4. Aleksandra Raniszewska/Miłosz Czarnowski (Smętowo Graniczne)

 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 


Zapraszamy za rok na IV edycję Powiatowego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej!

Organizatorzy:

Adrian Kalinowski

Mateusz Dziki