Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Mistrzostwa Polski IMAF nasz Meteusz Klimek zdobył złoto!

Relacja UKS "Na zdrowie" :

Tegoroczne Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki zostały zorganizowane w stoicy polskiego złota- jednym z najstarszych miast Złotoryi, niestety odległej od Nowego o 550 km. Wyruszyliśmy więc w piątkowy ranek w daleką trasę, aby po sześciu godzinach zjeść schaboszczaka w miejscowej restauracji klimatem nawiązującej do epoki późnego Rakowskiego. To co nas ujęło, poza oczywistym pięknem miasta, to promocja Mistrzostw. Praktycznie na każdej ścianie, ekspozytorze można było zauważyć plakaty i tablice promujące imprezę.
Nasza „kierowniczka biura” nocleg zorganizowała nam w miejscowości Wleń w samym sercu Gór Kaczawskich, zwanych także Krainą Wygasłych Wulkanów, z uwagi na liczne prehistoryczne wzniesienia o dość geometrycznym kształcie. Wracając do noclegu- oczekiwał przygotowany specjalnie dla nas Pałac Książęcy ze swoimi pięknymi komnatami oraz…duchami (na co wskazywała tablica ustawiona przed budowlą.
Rozgrywki rozpoczęły się w sobotni poranek uroczystym otwarciem na pięknej hali sportowej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby zawody faktycznie miały poziom Mistrzostw Polski, co niestety rzadko się zdarza w naszej federacji. To co zaskoczyło nas chyba najbardziej, to fakt że całość koordynowały „starsze panie” ze Stowarzyszenia „Asklepios”, które pomimo to , że tego typu imprezę robiły po raz pierwszy wykazały się pełnym profesjonalizmem.
Rozpoczęły się konkurencje. Dobrze zaplanowane i płynnie rozgrywane. Od samego początku nasi zawodnicy ustawili poprzeczkę na wysokim poziomie. W konkurencjach kata Shotokan drużynowo pierwsze miejsce wywalczyli nasi seniorzy (Piskorski/ Kalitowski/Lipertowicz), następnie w kategorii kata Shotokan -15 lat na drugim miejscu uplasowała się drużyna (Reszka/Rocławska/Kuziemkowska). Po konkurencji kata druzynowego przyszedł czas na kata indywidualne: w kategorii 10-12 lat srebro wywalczyła Ania Kuziemkowska, w kategorii dziewczęta 13-15 lat złoto zdobyła Beata Rocławska, srebro Natalia Wiśniewska. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców najlepszy był Dawid Lipertowicz. Z kolei w przedziale wiekowym 10-12 lat złoto zgarnął Mieszko Reszka. W kategorii +18 lat podium zdominowali Aktywni: Rysiu Piskorski – złoto, Dawid Lipertowicz -srebro, Kamil Kalitowski- brąz.
W rozgrywkach kata Kenjutsu w kategorii 16-18 lat również królowali Aktywni: Kacper Śliwa – złoto, Natalia Splitt- srebro, Kamila Felczykowska- brąz. Kacper Śliwa bezkonkurencyjny był również w formule kata Freestyle.
Konkurencja Kenjutsu Sport była już tylko podsumowaniem wysokiej formy naszych reprezentantów: w kategorii dziewczęta 7-9 lat Ania Kuziemkowska wywalczyła brąz. W kategorii chłopcy 10-12 lat +150 cm zwyciężył Mieszko Reszka. Z kolei w kategorii Kadet -170 cm pierwsze miejsce zajął Mateusz Klimek, a na trzeciej pozycji uplasowała się Kamila Felczykowska.
Podsumowując , do Nowego przywieźliśmy łącznie 18 medali, w tym 16 indywidualnych (8 złotych, 4 srebrne, 4 brązy), 2 drużynowe (złoto i srebro).
Na koniec w imieniu całej ekipy Nadwiślańskiego Stowarzyszenia „Aktywni” wielkie podziękowania i „szacun” dla naszego przyjaciela Józka Leśnickiego, za to , że jest jaki jest. A jest wielki!