Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Sołectwo Stara Jania – Informacje

Sołtys: Danuta Chyła

Rada Sołecka:

Anna Chyła
Maria Chyła
Elżbieta Gromowska
Barbara Bąkowska

Z kart historii:

Historia archeologii sięga tu czasów epoki neolitu poprzez epokę brązu 1900 650 p.n.e. i zachowuje ciągłość w epoce żelaza i okresie wpływów rzymskich do IV w. W źródłach pisanych rzeczka Jana (obecnie Janka), od której wzięły swą nazwę trzy istniejące obecnie wsie: Stara, Leśna i Kościelna Jania, występuje po raz pierwszy w dokumencie Mściwoja II z 1274 r. Pierwotnie stanowiły one jeden kompleks dóbr pod nazwą Jania (Jene). Trzy odrębne wsie Jania znane są dopiero od 1402 r.

Ferie zimowe 2018

Ferie zimowe 2018

Podczas ferii zimowych, dzieci mogły w bezpieczny i ciekawy sposób spędzić czas wolny od zajęć szkolnych w świetlicy wiejskiej w Starej Jani.
Dni, które spędzaliśmy w świetlicy wypełnione były zajęciami kulinarnymi, plastyczno-technicznymi, ruchowymi i manualnymi.
Wspólnie przygotowaliśmy muffinki, gofry i kruche ciasteczka. Graliśmy w gry planszowe i bawiliśmy się w ulubione zabawy dzieci (berek, kalambury, bierki, gra w gumę).
Na zajęciach plastycznych i technicznych wykonaliśmy laurki, kartki okolicznościowe oraz uszyliśmy małe przytulanki z filcu.
Teraz z utęsknieniem czekamy na wakacje.

 

Opiekun świetlicy
Wioleta Chmura

Więcej treści artykułu Ferie zimowe 2018

Fragment świetlicowego życia

Fragment świetlicowego życia

  W Starej Jani, centrum atrakcji kulturalnych i sportowych dla dzieci i młodzieży stanowi głównie świetlica wiejska.
To tu, wszyscy chętni mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć. Największym zainteresowaniem świetlicowe zajęcia cieszyły się zwłaszcza w ferie zimowe. Również dorośli spotykają się w świetlicy w ramach okazjonalnych uroczystości, takich jak np. Dzień kobiet.

Więcej treści artykułu Fragment świetlicowego życia

Kulinarnie i plastycznie!

Więcej treści artykułu Kulinarnie i plastycznie!

Dzień kobiet

Dzień kobiet
Więcej treści artykułu Dzień kobiet
Zobacz więcej aktualności z kategorii Sołectwo Stara Jania