Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

4 maja – Dzień Strażaka

Drogie Druhny,
Drodzy Druhowie,

"…umiemy żyć jasno z honorem i dumnie, Ożywiać marzenia i spełniać swe sny, Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie Rycerze Floriana – to MY! "

Obchody Dnia Strażaka, to niezwykle ważne święto w całorocznym kalendarzu naszej gminy. To u nas prężnie działają trzy jednostki OSP, które gromadzą w swoich szeregach ludzi pełniących niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale także piękną służbę. Wasza działalność jest nieoceniona, a postawa godna wszelkiej pochwały.
Dlatego dziś w imieniu własnym jak i całej lokalnej społeczności pragnę Wam przekazać wyrazy szacunku i uznania za codzienną ofiarną służbę, za trud i poświęcenie. Zasługujecie na wielkie podziękowania nie tylko za odwagę i zaangażowanie podczas ratowania życia i mienia mieszkańców Gminy Smętowo Graniczne, ale także za aktywność społeczną i uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych i religijnych.
Wasza działalność wciąż się rozwija, dzięki czemu wszystkie najpiękniejsze wartości jakie człowiek może ofiarować drugiemu, są ponadczasowe. Strażacy zawsze byli przy Ojczyźnie i przy ludziach. To ważne świadectwo i lekcja historii dla najmłodszego pokolenia.
Niech zatem Św. Florian otacza Was opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was- strażaków źródłem satysfakcji i powodem do nieprzemijającej dumy.


Wójt Gminy Smętowo Graniczne
Anita Galant
 

Poniżej fotorelacja z Gminnych Obchodów Dnia Strażaka 2017.