Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Bądźmy świadomi!

Drodzy Mieszkańcy!
 

W związku z trwającym sezonem grzewczym odczuwamy znaczne pogorszenie się jakości powietrza którym oddychamy.  W znacznej mierze odpowiada za to tak zwana  niska emisja pochodząca ze spalania paliw stałych oraz śmieci w piecach, kominkach i kotłach.
Dlatego  apelujemy o zaprzestanie spalania w piecach domowych i kominkach odpadów typu: płyty wiórowe, panele, podkłady kolejowe, opakowania z tworzyw sztucznych i inne odpady, które wydzielają trujące substancje.

Musimy być świadomi, że spalanie odpadów jest główną przyczyną emisji silnie trujących gazów i pyłów, które negatywnie wpływają nie tylko na środowisko, ale przede wszystkim na zdrowie człowieka. Podczas spalania śmieci emitowane są do atmosfery szkodliwe substancje np. dwutlenek siarki, chlorowodór, cyjanowodór, które są rakotwórcze a także tlenek węgla, tlenek azotu, które uszkadzają płuca.
Palenie śmieci w piecu niszczy przewody kominowe, poprzez odkładanie się tzw. mokrej sadzy w kominach, co może być przyczyną pożaru budynku.
Prosimy o rozsądek i nie narażanie siebie, swojej rodziny i sąsiadów na wdychanie związków toksycznych, które powodują ciężkie choroby układu oddechowego, alergię i nowotwory.

W trosce o zdrowie wszystkich mieszkańców apelujemy, aby w piecach domowych spalać tylko i wyłącznie odpowiedni dla pieca materiał opałowy.

                                                                 
                                                             BĄDŹMY ŚWIADOMI  !!!