Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Bezpieczne ferie – to podstawa!

 

    Zbliżają się wyczekiwane przez dzieci ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie. I choć obecnie prawdziwa zima nie daje o sobie znać, w każdej sytuacji należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
    Mając na uwadze dobro najmłodszych mieszkańców Gmina Smętowo Graniczne postanowiła włączyć się do akcji społecznej związanej z poprawą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wolnym. Inicjatywa wywodzi się z Centrum Rozwoju Lokalnego i powstała dzięki wsparciu: Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Grupy Jurajskiej GOPR, Grupy Podhalańskiej GOPR, Grupy Krynickiej GOPR, Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Policji w Katowicach.
     Akcja polega na rozpropagowaniu specjalnie opracowanej kolorowanki „Bezpieczne ferie”, w której zamieszczone porady i wskazówki, do jakich dziecko powinno się stosować. Kolorowanka zawiera zasady przydatne zarówno z perspektywy miłośników sportów zimowych, jak i dzieci spędzających ferie w domu.
    Zgodnie z założeniem w poniedziałek 8 lutego br. Wójt Anita Galant odwiedziła uczniów szkół podstawowych z terenu gminy i przekazałam klasom I-III zakupione kolorowanki.
    Mamy nadzieję, iż akcja ta przyniesie pozytywne efekty, a dzieci poprzez zabawę poznają kolejne zasady bezpieczeństwa i szczęśliwe, po udanym wypoczynku powrócą w mury szkolne.