Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Biała sobota – informacja

Gdańsk, 14 maja 2018 r.
Regionalny Rzecznik Prasowy
województwa pomorskiego

100000/ 062 / 199 /2018-RRP

Szanowni Państwo,

pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają 19 maja na ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Biała Sobota”. Jest to inicjatywa związana z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich i skierowana do lekarzy, dla których specjalnie w sobotę otworzymy Sale Obsługi Klientów w ZUS.
Podczas spotkania eksperci ZUS będą udzielać indywidualnych konsultacji, szkolić, zakładać profile na PUE ZUS i pomagać w uzyskaniu certyfikatu do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich. Należy pamiętać, że certyfikat można zapisać jedynie na nośniku danych, w tym celu lekarze powinni mieć przy sobie np. pendriva. Biała Sobota zorganizowana jest z myślą o lekarzach, którzy już w tym roku obligatoryjnie będą wystawiać elektroniczne zwolnienia. Zakład Ubezpieczeń społecznych chce w ten sposób rozwiać wątpliwości związane z wprowadzenie e-ZLA oraz przekonać do korzyści, jakie niesie za sobą to rozwiązanie. Dzięki elektronicznym zwolnieniom będzie można bowiem zaoszczędzić czas i zminimalizować biurokrację.
Biała Sobota dla Lekarzy odbędzie się 19 maja we wszystkich placówkach ZUS w godzinach 9:00 – 13:00.
Zachęcamy także do skorzystania z usług doradców do spraw e-ZLA, którzy od początku maja są do dyspozycji w każdej placówce ZUS w godzinach pracy urzędu.

Z wyrazami szacunku
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński