Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Cały powiat wie, że to u nas najlepsze ciasto piecze się.. !

  Kilka godzin temu zakończył się XIII Powiatowy Turniej KGW w Jabłowie. Gminę Smętowo Graniczne ponownie reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kopytkowa, które i tym razem pokazały na jak wiele je stać. 
Jury przyznawało nagrody za poszczególne konkurencje: taniec z bajki, śpiew grupowy, ciasto z owocami, tablicę pamiątkową i nietuzinkową kreację. Nasze reprezentantki dowiodły, że w kuchni nie mają sobie równych i konkurencję gastronomiczną, podobnie jak w roku ubiegłym wygrały bezapelacyjnie. Najlepsze ciasto z owocami pochodzi więc z Gminy Smętowo Graniczne! 

Na wielkie wyrazy uznania zasługuje również scenka taneczna przygotowana do bajki o słynnej pszczółce mai. Piękne stroje i świetna choreografia podbiły serca publiczności. Jedna z członkiń Koła samodzielnie wykonała piękny baner z koronki, obok którego nikt nie przeszedł obojętnie. Nagrodę dla KGW z Kopytkowa ufundował  Urząd Gminy w Smętowie Gr., w tym roku panie otrzymały sokowirówkę.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym Kociewiankom za reprezentowanie  gminy podczas turnieju, ale przede wszystkim kłaniamy się w pas za olbrzymi wkład pracy włożony w przygotowania do wszystkich konkurencji. Bardzo nam miło, że wśród publiczności znaleźli się nasi mieszkańcy, którzy przybyli do Jabłowa by wspierać Koło z Kopytkowa. Jak widać, opłacało się. 

Gratulacje kierujemy także w stronę pozostałych Kół biorących udział w dzisiejszym spotkaniu, a przede wszystkim członkiń KGW Rokocin, które będą reprezentować nasz powiat na kolejnym szczeblu turniejowym. 

A teraz jeszcze raz: Wiwat KGW Kopytkowo! 

Relacja foto z turnieju do zobaczenia naszym profilu na facebook'u.