Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Coraz bliżej Święta…

Od kilku lat w Gminie Smętowo Graniczne hucznie obchodzimy dzień 6 grudnia – imieniny Mikołaja, ze wskazaniem na tego, którego wszyscy znają i kochają. A związku z tym, że na naszych terenach są same grzeczne dzieci co roku chętnie je odwiedza…

Podobnie, jak w minionych latach, również i w tym roku osoby przechadzające się ulicami Smętowa Granicznego i okolic, napotkać mogły na swej drodze Świętego Mikołaja, który rozdawał słodycze dzieciom i dorosłym. Hasłem przewodnim Gminy Smętowo Graniczne od początku urzędowania obecnej Wójt, Anity Galant, jest ” Smętowo – wspólnie tworzymy to miejsce”. Po naszych przedświątecznych akcjach chciałoby się dodać, że tworzymy je wspólnie, lecz nie tylko od święta. Pierwsza tego typu akcja mikołajkowa miała miejsce dwa lata temu, w grudniu 2017 roku. Wtedy osoby spotykające na ulicach swych miejscowości sędziwego starca w czerwieni były bardzo zaskoczone. Obecnie stało się to tradycją, a zarówno dzieci, jak i dorośli wypatrują Mikołaja w okolicach swych posesji.
Kolejnym etapem świętowania imienin naszego ulubieńca było wspólne strojenie choinki, do którego przedszkolaków z terenu Gminy Smętowo Graniczne zaprosiła Wójt Gminy, Anita Galant.  W ten sposób w samo południe w okolicach Urzędu Gminy zabrzmiały pierwsze nuty świątecznych piosenek, które zwiastowały rozpoczęcie spotkania. Następnie przeprowadzony został „Quiz Mikołajkowy” podczas którego sprawdzona została wiedza dzieci odnośnie Mikołaja i jego zwyczajów. Maluchy były świetnie przygotowane! Popisały się zarówno ogromną wiedzą z zakresu świątecznych zwyczajów, jak i przyniesionymi ozdobami choinkowymi. Wiele z nich było wykonanych ręczenie! Decyzją Wójt Gminy choinkę wniesiono do Urzędu, by mogła radować oko wszystkich go odwiedzających.
Mikołajki na dobre wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Przed nami tradycyjne spotkania opłatkowe i wigilijne w poszczególnych sołectwach – relacje z tych wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej: www.smetowograniczne.pl.

A. Z-K.