Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Ferie zimowe 2018

Ferie zimowe we Frący rozpoczęliśmy w środę, 31 stycznia. Jako, że w tym dniu obchodzi się Dzień Zebry, frąckie dzieci postanowiły uczcić to piękne zwierzę. Spotkanie rozpoczęły zajęcia plastyczne, podczas których przygotowano urocze maski przedstawiające pyszczek zebry. Następnie uczestnicy zajęć upiekli babeczki, które swoim wyglądem również przypominały wyżej wspomnianą "solenizantkę". W czasie pieczenia muffinek dzieci obejrzały także film, w którym Zebra odgrywa jedną z kluczowych ról – „Madagaskar”. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw ruchowych i tańców. Spotkanie zakończono spałaszowaniem wspomnianych wyżej pyszności.
Kolejny dzień Frąckich ferii upłynął dzieciom muzycznie! Tego dnia zajęcia rozpoczęto taneczną rozgrzewką, podczas której dzieci poznać mogły dwa nowe układy taneczne. Frącki dzień tańca nie mógł się także obyć bez Belgijki! Następnie, by odrobinę ochłonąć, pomalowaliśmy piękny zimowy plakat. Kolejnym punktem spotkania było przebierane karaoke, podczas którego uczestnicy zajęć losując utwór dobierali do niego odpowiednią stylizację i przedstawiali swoją wersję piosenki. By dodatkowo wzmocnić rywalizację dzieci zdecydowały się na anonimowe ocenianie piosenkarzy. Po tej muzycznej uczcie nadszedł czas na pokarm dla ciała – ukochane przez wszystkich gofry! Trzeci dzień ferii musieliśmy nieco przeorganizować, ze względu na wynajem sali świetlicowej. Jednakże, mimo, że zabawę w piratów musieliśmy przełożyć, zajęcia kulinarne odbyły się zgodnie z planem. Dodatkowo zorganizowaliśmy mały maraton filmów Disneya.
Kolejny tydzień ferii we Frący rozpoczął się 7 lutego turniejem gier świetlicowych. Uczestnicy zajęć zmierzyli się ze sobą w takich grach, jak: UNO, Memory, Grzybobranie, ZOO i 5 sekund. Choć sumiennie liczyliśmy punkty, by wyłonić zwycięzcę, to i tak każdy uczestnik zabawy otrzymał nagrodę (książeczki i gminne gadżety, które ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Smętowie Granicznym). Kolejnym punktem programu były zajęcia kulinarne i zabawy ruchowe.
Ostatni dzień ferii zimowych we Frący przypadł w tym roku w Tłusty Czwartek, wśród dzieci nazywany Świętem Pączka. Nie można przejść obojętnie obok tej pięknej tradycji! Tak więc 8 lutego zajęcia świetlicowe skupiały się wokół jedzenia. Ten dzień rozpoczęto od przygotowania ciasta drożdżowego na…PIZZĘ! Jako, że w tym roku Tłusty Czwartek i Międzynarodowy Dzień Pizzy przypadały dzień po dniu dzieci postanowiły połączyć świętowanie. Nie mogło jednak zabraknąć również pączków, które skonsumowaliśmy podczas seansu filmowego. Tym razem wybór padł na nieśmiertelną animację pod tytułem "Król Lew"! W ten wyjątkowo smaczny i relaksujący sposób zakończyliśmy ferie zimowe we Frący.