Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Ferie zimowe 2018

Chociaż zimowy wypoczynek liczy tylko dwa tygodnie w świetlicy wiejskiej w Lalkowach działo się naprawdę wiele. Począwszy od zajęć kulinarnych i plastycznych, po podchody w terenie i udział w turnieju tenisa stołowego.

Relacja Opiekun Izabela Muszyńska:

Świetlica Wiejska w Lalkowach
 

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy pogadanką na temat: "Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe". Następnie z dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy do prac organizacyjnych związanych z balem. Karnawał to idealna pora na tańce i świetną zabawę. Na Bal Przebierańców przybyły piękne damy, wróżki, był również Batman i Mikołaj. Liczne konkursy i gry ruchowe sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili. Uczestnicy balu zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Smętowie Granicznym, za które serdecznie dziękujemy.
Dnia 3 lutego odbył się I Turniej Tenisa Stołowego w Kopytkowie. Udział w rozgrywkach wzięły również podopieczne świetlicy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju.
Zimowa aura nastrajała do spędzania czasu na świeżym powietrzu, wspólnych spacerów i zabaw w podchody. W świetlicy natomiast można było uczestniczyć w zajęciach plastycznych, dydaktycznych, integracyjnych i ruchowych.
Na zajęciach kulinarnych piekliśmy gofry i jak na tłusty czwartek przystało, nie mogło zabraknąć pączków. A te swojskie smakują najlepiej.
Odbyły się również projekcje filmów i bajek dla dzieci a zajęcia dowolne stwarzały okazję do inicjowania wspólnych zabaw.