Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

I Bal Charytatywny WTZ Lalkowy

W minioną sobotę tj. 21 stycznia Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia z siedzibą w Lalkowach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej podlegające pod stowarzyszenie zorganizowały swój pierwszy Bal Charytatywny.


    Głównym celem organizacji balu było pozyskanie dodatkowych środków na rozwój Warsztatów Terapii Zajęciowej Lalkowy, przez co rozumie się wsparcie osób niepełnosprawnych w dążeniu do osiągnięcia jak największej samodzielności.  Stowarzyszenie na szczęście zostało powołane do działalności w  2004 roku i określenie „na szczęście” – nie zostało użyte tu przypadkowo. Oprócz prowadzonych WTZ, organizacja ta na wiele różnych sposobów wspiera osoby potrzebujące. Zarówno mieszkańcy Gminy Smętowo Graniczne, jak i mieszkańcy sąsiednich samorządów, doskonale znają gościnność i kreatywność zarządu stowarzyszenia oraz terapeutów lalkowskich warsztatów. Wydarzenia o charakterze kulturalnym, sportowym i integracyjnym są bowiem stałym elementem działalności WTZ Lalkowy.    

Wieloletnią tradycją stowarzyszenia była także organizacja wigilii dla osób starszych i samotnych, w ubiegłym roku zaś odbył się wspaniały koncert w kościele parafialnym w Smętowie Gr., a wszyscy zaproszeni otrzymali prezenty przygotowane przez organizatorów. Bal charytatywnym stanowi nową inicjatywę WTZ i stowarzyszenia. Mamy jednak nadzieję, że na stałe wpisze się ona w harmonogram kulturalny naszej gminy, gdyż cel jest szczytny, a organizacja zasługuje na ogromne brawa.   

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczą się w nich odkrywać swoje talenty, a jednocześnie nabywać umiejętności, które pozwalają im być jak najbardziej samodzielnymi. Czasami rzeczy najprostsze bywają najtrudniejsze. Tutaj, w murach lalkowskich warsztatów nie ma rzeczy niemożliwych. Oprócz prowadzonej rehabilitacji społecznej podopiecznych, mamy do czynienia z pracą nad emocjami i zrozumieniem pojęcia niepełnosprawności przez osoby w pełni zdrowe. Aby tego doświadczyć, wystarczy skorzystać z zaproszenia WTZ na organizowane przez nie wydarzenia, m.in.: kiermasze, dni tematyczne, koncerty czy konkurs poezji miłosnej. Więcej o działalności WTZ Lalkowy dowiedzą się Państwo śledząc ich media społecznościowe.  

Zdjęcia z Balu Charytatywnego WTZ Lalkowy