Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Kociewska Gmina Smętowo Graniczne

Ich rozwiązanie nastąpi 11 marca, by uczestnicy mieli okazję do dopracowania swoich dzieł, co mogłoby być utrudnione ze względu na trwające ferie zimowe.

Pierwsze dwa konkursy sprawdzają talent plastyczny najmłodszych Mieszkańców: „Moja Gmina Smętowo Graniczne” (dla uczniów klas 0-3) oraz „Wspólnie tworzymy Kociewie” (dla uczniów klas 4-6). Ostatni z konkursów skierowany jest do młodzieży uczęszczającej do klas 7-8 Szkoły Podstawowej oraz do 3 klasy Gimnazjum i dotyczy stworzenia pracy pisemnej na temat: „Kultywowanie tradycji kociewskich w moim domu”. Regulaminy znajdą Państwo poniżej. Zachęcamy do udziału najmłodszych mieszkańców Gminy – na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.
W Gminie Smętowo Graniczne od lat pielęgnujemy tradycje i wartości regionalne. Dowodem na to jest jedna z największych imprez okresu wiosenno-letniego, czyli Kociewska Kuźnia Rozmaitości, która co roku odbywa się 1 maja w Lalkowych. Ze względu na plenerowy charakter spotkania nie może się ono odbyć, choćby, w okolicach Światowego Dnia Kociewia. Dlatego też zdecydowano się zaprezentować imprezę Gminy Smętowo Graniczne na Kociewie Design Festiwal w Skórczu. Podczas tego spotkania przedstawiono wszystkim zebranym Centrum Kultury Kociewskiej w Lalkowych ze szczególnym naciskiem na wspomnianą wyżej imprezę. Pośród wystawców znaleźli się również twórcy rękodzieła o tematyce regionalnej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz wiele innych ciekawych osobowości. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i jednocześnie składamy ogromne gratulacje i wyrazy uznania dla Organizatorów festiwalu. Mamy nadzieję, że Kociewie Design Festiwal, podobnie jak Kociewska Kuźnia Rozmaitości na stałe wpisze się w kalendarz imprez o charakterze regionalnym i spotkamy się ponownie za rok. Tymczasem zapraszamy do Lalkowych, gdzie i w tym roku, 1 maja, przygotujemy dla Państwa moc atrakcji podczas kolejnej edycji Kociewskiej Kuźni Rozmaitości.

Agata Ziorkiewicz

Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-6
Konkurs na esej dla uczniów klas 7-8 Szkoły Podstawowej oraz 3 Gimnazjum