Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Komisja Rolnictwa z Kołami Łowieckimi

  

  W dniu 14.03.2016r. odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska z Kołami Łowieckimi działającymi  na terenie Gminy Smętowo Graniczne oraz rolnikami,  w sprawie szeroko pojętych tematów łowieckich.
   W ramach spotkania poruszono kwestie ściśle związane z odstrzałami, inwentaryzacją jak również wkraczające w zakres szkód wyrządzonych przez zwierzynę łowną. Powyższe tematy zostały omówione przez Prezesa KŁ Łoś ze Skórcza Pana Antoniego Chyła oraz Nadleśniczego z Lubichowa Pana Bronisława Szneider. W dyskusji czynny udział wzięli także: Wójt Gminy Anita Galant, przedstawiciele Rady Powiatu, Radni Gminy Smętowo Gr. oraz zainteresowani rolnicy. Rozważaniom poddano głównie projekt zmiany ustawy Prawo Łowiecko, jak również nawiązano do problematyki szkód w wyniku ujemnych skutków przezimowania.
  Na zaproszenie do udziału w komisji, niestety nie odpowiedział przedstawiciel Koła Łowieckiego Knieja, KŁ nr 286 Sokół, na którego obecność liczyli zgromadzeni.
   Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska z Kołami Łowieckimi zakończono postanowieniem o  zorganizowaniu kolejnego spotkania władz gminny z  przedstawicielami IZB Rolniczych i ODR oraz rolnikami.