Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

KGW Lalkowy na pierwszym miejscu

W sobotę, 6 kwietnia, odbył się doroczny Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Jabłowie. Warto dodać, że była to jego piętnasta odsłona.

Co roku w Jabłowie, nieopodal Starogardu Gdańskiego, spotykają się Członkinie Kół z terenu Powiatu Starogardzkiego, by móc zmierzyć się w wielu, często zabawnych, konkurencjach. Należą do nich: produkt tradycyjny – w tym roku uczestniczki konkursu przygotowywały śledzie marynowane w oleju, tablica – „1918-2018 My Polacy”, scenka kabaretowa – temat tegorocznych wystąpień to: „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło”, piosenka z inscenizacją – „O mojej mamie” oraz Moda – „otulona kwiatami”.
W ostatniej z wyżej wymienionych konkurencji zwyciężyły Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Lalkowych, reprezentujące Gminę Smętowo Graniczne.  Serdecznie gratulujemy naszym Przedstawicielkom, jak również wszystkim Uczestniczkom konkursu! Turniej ten to, już od piętnastu lat, świetna okazja do integracji i wspólnej zabawy, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem. Jako, że tradycją stała się jego organizacja, śmiało możemy napisać, do zobaczenia za rok!

A.Z.