Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Młodzi obywatele w Urzędzie Gminy


  W dniu 17.02.2017r. do Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym przybyli uczniowie klasy piątej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Smętowie Granicznym, po opieką Pani Małgorzaty Piechowskiej – nauczycielką historii.
Wizyta uczniów związana była z ogólnopolskim programem "Młody Obywatel",  którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W minionych edycjach programu uczestniczyło ponad 1000 szkół, ponad 2000 nauczycieli i nauczycielek i ponad 12 tysięcy uczniów i uczennic. W ramach programu odbyło się ponad 3800 spotkań i lekcji z młodzieżą oraz niemal 300 warsztatów. Tematyka tegorocznej edycji dotyczy szeroko pojętej aktywności obywatelskiej.
Na wszystkie pytania uczniów odpowiadała Pani Wójt Anita Galant oraz pracownicy Urzędu Gminy. Dzięki spotkaniu młodzież miała okazję obserwować pracę samorządowców od środka. Na zakończenie wszyscy otrzymali gadżety i opracowania gminne.