Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Podsumowanie piłkarskiej jesieni

Pogoń Smętowo na półmetku rozgrywek w sezonie 2017/2018

Piłkarska jesień dobiegła końca, dlatego czas na krótkie podsumowanie występów piłkarzy klubu ze Smętowa.
W sezonie 2017/2018 w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej występowały 3 drużyny juniorskie oraz jedna seniorska.
Najmłodszych piłkarzy prowadzi G. Wolski, w kat. F 1 Żak- rocznik 2009-2010 rozgrywał swoje turnieje w Subkowych, Korzeniewie, Godziszewie i po 12 meczach zajmują 2 miejsce w tabeli.
Młodzi piłkarze w klasie E2 Orlik, rocznik 2008-2009 rozgrywali swoje turnieje w Smętowie, Subkowych, Suchym Dębie, na półmetku po 15 meczach zajmują 5 miejsce w tabeli.
Kolejna juniorska drużyna występuje w lidze B1 junior Młodszy, to chłopcy z rocznika 2000-2001, prowadzeni przez trenera E. Chyłę.
Po 13 weekendowych kolejkach na półmetku rozgrywek zajmują 8 miejsce w środku tabeli.
Jedyna seniorska drużyna LZS Pogoń Smętowo, uczestniczy w rozgrywkach B Klasy. Drużyna prowadzona przez J. Szwarz radzi sobie całkiem dobrze i plasuje się na 4 miejscu tracąc do lidera jedynie 4 punkty.
W Pogoni dzieje się coraz lepiej. Powodów, by z optymizmem patrzeć w przyszłość jest kilka: liczne drużyny najmłodszych piłkarzy, wspieranych przez zaangażowanych rodziców, systematyczna praca działaczy i trenerów, pomoc sponsorów oraz obiecujące wyniki starszych drużyn. Może na zbliżające się w przyszłym roku obchody 70 lecia istnienia SKF LZS Pogoń Smętowo będą powody do dumy.

Opracował: Bartłomiej Kozłowski
Fot.: Oskar Gruhs