Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Pogoda nam niestraszna

Na sobotę, 27 lipca, we Frący zaplanowano piknik integracyjny – imprezę nietypową, bo  zorganizowaną z okazji imienin „Anki, Magdalenki, Małgorzaty i Jakuba”. Z inicjatywą biesiady w parku okalającym Wiejskie Centrum Historyczno-Edukacyjne wyszedł dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Bartłomiej Kozłowski, a odbyć się ona mogła dzięki współpracy Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z Frący.

Spotkanie rozpoczął cykl zabaw i animacji dla najmłodszych uczestników pikniku. Ponadto dzieci do woli korzystać mogły z darmowego dmuchańca oraz waty cukrowej. Na uczestników, przygotowanych przez pracownice GOKSiRu, konkursów czekały również słodkie upominki. Choć pogoda tego dnia płatała prawdziwe figle impreza przebiegła według ustalonego wcześniej harmonogramu. W ten sposób o 17 zapłonęło ognisko, a Panie z Frąckiego Koła Gospodyń Wiejskich zadbały, by uczestnicy imprezy mogli nabyć chleb ze smalcem oraz ciasto i kawę. Tego dnia nie tylko dzieci miały okazję do zabawy. ale również i dorośli, którzy integrowali się w tańcu aż do północy.

Gmina Smętowo Graniczne słynie z organizacji imprez zarówno o gminnym, jak i powiatowym zasięgu – najbliższa z nich, obejmująca szerokie grono odbiorców, odbędzie się już 10 sierpnia – tego dnia zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę Zlotu Motocyklowego „U Czapli”.