Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Poprawa infrastruktury GOKSiR

Wraz z wiosną nadeszły wyraźne zmiany w infrastrukturze Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym.
– Dwie inwestycje poprawiły wizerunek naszego obiektu. Nowa droga dojazdowa i miejsca parkingowe wykonane z kostki brukowej oraz utwardzenie placu. Zadanie zrealizowano dzięki dotacji z Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym na kwotę 120 tys. zł. Prace wykonała firma A. Tworek – roboty ziemne i drogowe z Borzechowa. Druga upragniona zmiana dotyczy wymiany ławek na siedziska dla kibiców. Inwestycja była możliwa do przeprowadzenia dzięki wsparciu sponsorów, do których należą: firma SON.POL, firma UR-BUD Grzegorz Urbański, firma Landsberg -Wolental, firma A. Tworek – roboty ziemne i drogowe – Borzechowo oraz zaangażowany w sprawę Klub „Pogoń Smętowo”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję – Bartłomiej Kozłowski, Dyrektor GOKSiR w Smętowie.
Mieszkańcy gminy od lat wnosili uwagi w związku ze złym stanem drogi wjazdowej do ośrodka.
– Problem drogi wjazdowej oraz placu przed ośrodkiem był dużą bolączką dla osób korzystających z oferty GOKSiR. Cieszę się, że udało się zaoszczędzić środki na ten cel i małymi krokami realizować sukcesywnie wyznaczone zadania. W związku z kolejną planowaną inwestycją złożono wniosek o dofinansowanie budowy placu zabaw. Zdaję sobie sprawę, iż w największej miejscowości w gminie – Smętowie, nie ma profesjonalnego placu zabaw dla dzieci, dlatego chciałabym to zmienić – Anita Galant, Wójt Gminy Smętowo Graniczne.
GOKSiR jest głównym skupiskiem kultury, sportu i rekreacji w Gminie Smętowo Graniczne i służy wszystkim mieszkańcom. Mamy zatem nadzieję, że cała społeczność będzie długo cieszyć się tą inwestycją.