Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Poznajcie gminę z Kociewia..

   Dnia 11 września br. w Brusach odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. Mimo upałów bogate kulturowo wydarzenie zebrało na stadionie miejskim mnóstwo zainteresowanych. Wśród stoisk promujących lokalne samorządy znalazła się także reprezentacja  Smętowa Granicznego. Jak się potem okazało, byliśmy jedyną gminą kociewską wśród innych samorządów, które prezentowały walory pięknych Kaszub. 
  Uroczystego otwarcia imprezy i podzielenia się chlebem ze Starostami Dożynek, dokonał  Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk. Miejscowe sołectwa przygotowały piękne wieńce dożynkowe, których prezentacji dokonano przy okazji korowodu dożynkowego, tuż po zakończeniu Dziękczynnej Mszy Świętej w Kościele
pw. Wszystkich Świętych w Brusach. Wieńce poddano ocenie komisji konkursowej, a następnie wręczono nagrody wygranym.
Na scenie wystąpiły folklorystyczne zespoły pieśni i tańca, a gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full.
  Tegoroczne Dożynki nabrały szczególnego znaczenia, albowiem odbyły się w ramach ogłoszonego przez Sejmik Województwa Pomorskiego Roku Pomorskiej Wspólnoty Obywatelskiej, czyli w duchu budowania i umacniania wspólnoty regionalnej na fundamencie historii, kultury oraz aktywności obywatelskiej.
Tym bardziej cieszymy się, iż Gmina Smętowo Graniczne mogła zaprezentować swoje lokalne osiągnięcia.

Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na naszym profilu na Facebook'u.