Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Przy wspólnym stole

…śniadanie wielkanocne dla osób starszych i samotnych, odbyło się już po raz czwarty.

Suto zastawione stoły, wiosenna dekoracja i świąteczny nastrój oczekiwały na blisko 120 mieszkańców Gminy Smętowo Graniczne. Tradycyjnie, jak co roku w Wielki Czwartek odbyło się spotkanie z cyklu „Śniadanie Wielkanocne”, którego pomysłodawczynią i inicjatorką jest wójt Anita Galant.
– Pomysł takiego spotkania narodził się, gdy byłam czynnym członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia. Wcielić go w życie mogłam dopiero w roku 2015, ale udało się, z czego nie ukrywam bardzo się cieszę. Spotkania takie jak to, przyjmowane są przez naszą społeczność z dużym entuzjazmem – Anita Galant.
Pomimo niesprzyjającej i mało wiosennej aury, na zaproszenie gospodarzy odpowiedzieli najważniejsi goście, czyli mieszkańcy, którzy mogli skorzystać z bezpłatnego transportu. Do wspólnego stołu zasiedli również księża z terenu gminy, a także radni na czele z Przewodniczącą RG Smętowo Panią Beatą Piontek, Kierownik GOPS Pani Mariola Wolnik, Poseł Jan Kilian oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim Pani Dorota Gałecka.
Wszyscy uczestnicy spotkania w dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa złożyli księżom serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
O niezwykle ujmującą oprawę muzyczną zadbał duet Agata Skok i Paweł Liczmański.
– Tu jest jak w domu, pyszne potrawy i porozmawiać można. Dużo radości dają takie spotkania, dużo uśmiechu – wspomina uczestniczka spotkania.