Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Rower rehabilitacyjny trafił do Marietty!

    Dzięki współpracy nawiązanej z Polskim Czerwonym Krzyżem mieszkanka Gminy Smętowo Graniczne Marietta Grzęda otrzymała od Fundacji EcoTextil trzykołowy rower rehabilitacyjny z innowacyjnym rozwiązaniem technicznym. Rower dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych spełnia ważną rolę w procesie rehabilitacji, jak również poprawia ogólną sprawność fizyczną.
    Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się dnia 22 lutego br., w siedzibie tut. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zadowolenie Marietty z otrzymanego prezentu nie budziło wątpliwości, dlatego głęboko liczymy, iż będzie jej służył przez najbliższych kilka lat.

    Współpraca pomiędzy Urzędem Gminy a PCK polega w głównej mierze na udostępnianiu wytyczonych miejsc na terenie gminy, w celu prowadzenia zbiórki tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników. Środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli, itp. przeznacza się na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.
    Niestety, coraz częściej pojemniki na tekstylia traktowane są jak kosze na śmieci. A co za tym idzie większość ubrań – ze względu na swój stan – nie może zostać przekazana potrzebującym. Apelujemy więc, aby przed wrzuceniem ubrań, zabawek, obuwia do pojemnika PCK upewnić się czy przedmioty te są czyste i nadające do ponownego użytku.
    Pamiętajmy, iż pomagając wspieramy także akcje: wielkanoc z pck, wyprawka dla żaka, kampania walki z głodem, czerwonokrzyska gwiazdka oraz akcję przyznawania rowerów rehabilitacyjnych.