Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Rowerem przez Powiat Tczewski

Wiosna w pełni, na drogach i ścieżkach pojawia się coraz więcej amatorów dwóch kółek. Pogoda, mimo że zmienna – zachęca do aktywności. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE dzięki dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego serdecznie zaprasza na 19. edycję Rowerowego Rajdu Gwiaździstego.
 
Impreza ta posiada długą historię. W poprzednich latach uczestnicy ze wszystkich gmin powiatu, w kilku grupach zjeżdżali się na szkolne boisko w Małych Walichnowach, gdzie odbywał się festyn rekreacyjny. Stąd tradycyjna nazwa – gwiaździsty, tradycyjna jest też data – ostatnia niedziela maja.
 
– W tym roku zaproponowaliśmy inną formułę, przejazd jedną grupą przez cały powiat z Opalenia do Tczewa – mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. – Zmiana to przede wszystkim możliwość przejazdu każdego uczestnika na całej trasie, to również pokazanie walorów krajobrazowych wszystkich gmin. Dla chętnych, zapewnimy transport na trasie Tczew-Opalenie zarówno osób, jak i rowerów. Ważne jest, aby podczas zapisów zasygnalizować chęć skorzystania z autokaru, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.
 
A samą rejestrację organizatorzy prowadzą do 22 maja. Można to zrobić osobiście w biurze LOT KOCIEWIE przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie, telefonicznie pod numerem 58 531 37 41, w godzinach pracy od 8.30 do 16.30. Jest też droga mailowa [info@kociewie.eu] lub przez wiadomość na Facebooku [www.facebook.com/lot.kociewie].
 
Start Rowerowego Rajdu Gwiaździstego przewidziany jest na godz. 10.00 przy Wiejskim Domu Kultury. Trasa to około 58 km przez: Tymawę, Piaseczno, Królów Las, Morzeszczyn, Gętomie, Kulice, Pelplin, Radostowo, Subkowy, Gorzędziej, Knybawę do Tczewa. Chętni mogą dołączyć w dowolnym miejscu rajdu, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
 
– Gwiaździsty to również tradycyjny piknik rowerowy. I tak będzie w tym roku, tym razem w Pelplinie przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 na ul. Sambora – podkreśla Piotr Kończewski. – Tam rowerzyści będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości powiatu, Kociewia oraz zjeść przygotowany posiłek, potem ruszyć w dalszą drogę. Na piknik zapraszamy również mieszkańców Pelplina i okolic.
 
Rowerowy Rajd Gwiaździsty to przedsięwzięcie współfinansowane przez Powiat Tczewski. To również współpraca z gminami: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Tczew oraz miastem Tczew, w szczególności zaś Gminą Pelplin.