Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Rusza rekrutacja na bezpłatne szkolenia!

Gmina Smętowo Graniczne podnosi kompetencje cyfrowe mieszkańców
 
Gmina Smętowo Graniczne rozpoczyna rekrutację na bezpłatne szkolenia w ramach projektu unijnego pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko–mazurskiego i podlaskiego”.
Cykl szkoleń obejmuje 3 moduły tematyczne w zakresie praktycznego korzystania z Internetu, są to: „Rodzic w Internecie”,„Moje finanse  i transakcje w sieci” oraz„Rolnik w sieci”.
 

Szkolenia są dla wszystkich chętnych osób, które ukończyły 25 rok życia i mieszkają na terenie gminy Smętowo Graniczne, woj. pomorskie. Celem szkoleń jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców niezbędnych do skutecznego korzystania z cyfrowych mediów w celach zawodowych, edukacyjnych i hobbystycznych.
 
Podczas kursów mieszkańcy nauczą się, jak wykorzystać zasoby Internetu w codziennym życiu, a także podniosą umiejętności cyfrowe, które w obecnych czasach potrzebne są do korzystania z bankowości elektronicznej czy innych usług dostępnych w Internecie.  
W ramach projektu przewidziano realizację szkoleń w trzech obszarach tematycznych:
1. Szkolenie „Rodzic w Internecie” przeznaczone jest dla rodziców, którzy chcą chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami czyhającymi na dzieci/młodzież w sieci. W kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również opiekunowie, nauczyciele czy dziadkowie.
2. Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób, które chciałyby nauczyć się skutecznie załatwiać swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.
3. Na szkoleniu „Rolnik w sieci”  kursanci zapoznają się z takimi praktycznymi zagadnieniami jak np. gdzie i jakie przydatne informacje dla rolników można znaleźć w sieci (m.in. o dofinansowaniach unijnych dla rolników) oraz z jakich aplikacji i e-usług w Internecie mogą bezpiecznie korzystać, a także jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.
Szkolenia zostaną przeprowadzonew grupach maksymalnie do 10 osób z powyższych zagadnień wybranych przez mieszkańców Gminy – szkolenie dwudniowe (każdego dnia po 6h),
W trakcie kursu uczestnicy będą szkolić się na laptopach udostępnionych przez Gminę, a zakupionych przez Partnera Projektu ze środków przyznanego grantu. Kursanci otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe, mogą również skorzystać z serwowanego poczęstunku.
Na szkolenia zapraszamy również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Liczba miejsc ograniczona – projekt przewiduje szkolenia dla 150 mieszkańców Gminy!
Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Zapisy na szkolenia przyjmuje Katarzyna Serocka–Chrzanowska oraz Małgorzata Torłop  
ZGŁOSZENIA PROSZĘ PRZESYŁAĆ EMAILEM NA ADRES:  rolnictwo@smetowograniczne.pl
W zgłoszeniu proszę podać tytuł szkolenia oraz preferowany wariant czasowy, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (email i telefon).
W razie dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (58) 56 19 033 w. 13 lub w. 28.
 
Projekt jest realizowany przez Gminę Smętowo Granicznew partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z Warszawy i jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa ”, Działanie nr 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju i kompetencji cyfrowych”.