Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

SKÓRCZ – POLICJANCI OTRZYMALI NOWY RADIOWÓZ

Policjanci z Posterunku Policji w Skórczu otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Pojazd marki Kia Ceed zakupiony został w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz lokalnych samorządów terytorialnych Skórcza, Smętowa Granicznego i Osieka.

Od ubiegłego piątku funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skórczu wykorzystują w służbie nowy radiowóz. Oznakowana Kia Ceed z silnikiem o mocy 135 km trafiła do policjantów z zespołu ds. prewencji, którzy w trakcie codziennych patroli dbają o bezpieczeństwo gości i mieszkańców swojego rejonu służbowego.

Zakup nowego auta został zrealizowany w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz lokalnych samorządów. Pieniądze na ten cel przeznaczył Urząd Miejski w Skórczu oraz Urzędy Gminy w Skórczu, Smętowie Granicznym oraz Osieku. W piątek 9 grudnia br. odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, w którym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów oraz policjanci.

Od minionego weekendu radiowóz ten patroluje rejon podległy funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Skórczu. Nowe auto zdecydowanie ułatwia pracę funkcjonariuszy, a tym samym jest ich skutecznym narzędziem w zwalczaniu przestępczości.

To już kolejne wsparcie finansowe przekazywane starogardzkiej komendzie przez lokalne samorządy. Wcześniej nowe radiowozy otrzymali funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego, Lubichowa, Zblewa i Kalisk.