Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Biegiem dla Niepodległej

Uczestnicy biegu na lini startu

Okolice 11 listopada, to coroczna okazja do świętowania. Na terenie całego kraju odbywają się przeróżne uroczystości upamiętniające dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Również w Gminie Smętowo Graniczne co roku odbywają się stosowne obchody. Tym razem rozpoczęliśmy je w duchu patriotyczno….sportowym.

Od dziewięciu lat Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym organizuje na swoim stadionie sportowym Bieg Niepodległościowy. Tym razem odbył się on w piątek, 8 listopada i zapoczątkował tym samym obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Smętowo Graniczne. Wydarzenie to skierowane jest zarówno do uczniów i młodzieży szkolnej, jak i dorosłych. Co roku uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Smętowo Graniczne uczestniczą w uroczystym przemarszu, który w biało-czerwonym szyku prowadzi ich na miejsce rozpoczęcia imprezy. W tym roku uroczystego otwarcia spotkania dokonali: Zastępca Wójta Gminy Smętowo Graniczne, Jerzy Scharmach, Kierownik Centrum Usług Wspólnych, Katarzyna Plit-Muszyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, Bartłomiej Kozłowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Smętowie Granicznym, Katarzyna Żabicka-Omelianowicz wraz ze swym Zastępcą, Ewą Witkowską.
Tradycyjnie sportową część spotkania otworzył bieg Przedszkolaków. Brawa dla naszych maluchów, którzy mimo młodego wieku podjęli wyzwanie i wystartowali w zawodach! Kolejne zmagania dotyczyły coraz to starszych kategorii wiekowych: od pierwszej klasy szkoły podstawowej, aż do kategorii: OPEN. Wyniki w poszczególnych zmagań znaleźć można poniżej. Warto zaznaczyć, że na każdego uczestnika tegorocznych biegów czekał pamiątkowy medal okolicznościowy. W trakcie spotkania odbywały się również losowania, podczas których każdy z uczestników biegu miał szansę na zyskanie atrakcyjnej nagrody. Ponadto organizatorzy wydarzenia zadbali również o ciepły posiłek dla jego uczestników. Warto nadmienić, iż tegoroczne spotkanie nie miałoby miejsca, gdyby nie wsparcie sponsorów, do których zaliczamy: GOKSiR, Urząd Gminy Smętowo Graniczne, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, RW LZS, Pogoń Smętowo oraz firmę Energa. Osób zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia, jest, jak zwykle w przypadku imprez na taką skalę, bardzo wielu – dziękujemy więc wszystkim!
Podobnie, jak w ubiegłym roku Gmina Smętowo Graniczne włączyła się w ogólnokrajową akcję: „Niepodległa do Hymnu”. W ten sposób w okolicach godziny 11:11 przerwano zawody sportowe, ucichły głosy kibiców, w zamian których zabrzmiało uroczyste: „Jeszcze Polska nie zginęła!”. I chciałoby się dopowiedzieć, że dopóki mamy wokół siebie tak wspaniałych dorastających młodych ludzi, nigdy nie zginie!
Gratulujemy WSZYSTKIM osobom biorącym udział w tegorocznej edycji Biegu Niepodległościowego. W przyszłym roku spotykamy się w tym samym miejscu, ku czci naszej pięknej Ojczyzny. Tym razem będzie to X Bieg – Jubileuszowy. Co z tej okazji przygotuje dla nas Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji? O tym przekonamy się za rok – do zobaczenia!

A.Z-K.

 

WYNIKI BIEGÓW
Kategoria: klasy I-II – Dziewczęta
I – Sabina Czarnotta
II – Natalia Góral
III – Emilia Czarnecka

Kategoria: klasy I-II – Chłopcy
I – Wiktor Kochmański
II – Norbert Małolepszy
III – Antoni Kukowski

Kategoria: klasy III-IV – Dziewczęta
I – Michalina Sonnenfeld
II – Izabela Krzyżanowska
III Laura Szwedowska

Kategoria: klasy III-IV – Chłopcy
I – Michał Sonnenfeld
II – Damian Koślicki
III – Szymon Orłowski

Kategoria: klasy V-VI – Dziewczęta
I – Hanna Delewska
II – Dominika Piotrowicz
III – Julia Adamczyk

Kategoria: klasy V-VI – Chłopcy
I – Szymon Michna
II – Jan Delewski
III – Miłosz Loryński

Kategoria: klasy VII-VIII – Dziewczęta
I – Dominika Kozłowska
II – Jagoda Choińska
III – Zofia Kwiatkowska

Kategoria: klasy VII-VIII – Chłopcy
I – Oskar Niemczyk
II – Konrad Choiński
III – Bartosz Szulc

Kategoria OPEN – Kobiety
Monika Apostołowicz

Kategoria OPEN – Mężczyźni
I – Michał Derdowski
II – Bartłomiej Kozłowski
III – Patryk Baran

Więcej zdjęć: profil Gminy Smętowo Graniczne na Facebook