Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

III Turniej Piłki Plażowej

III Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej odbył się 8-9 sierpnia na boiskach GOKSiR Smętowo. W turnieju, obejmującym dwie odmienne kategorie, męską oraz mieszaną , uczestniczyło 16 par.

Dnia pierwszego do rywalizacji przystąpiło 20 graczy. Uczestnicy rozegrali mecze w dwóch grupach, które wyłoniły cztery najlepsze pary do półfinałów. Potem rozegrano finały, który ostatecznie ujawniły zwycięzców.

W kategorii męskiej lepsze okazały się pary spoza gminy, bowiem w finale spotkali się Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny z Tczewa z Michałem i Maciejem Kaszowicz z Pelplina. Natomiast w walce o trzecie miejsce zmagali się Bartosz Krajnik i Karol Mrozek z Pelplina z Robertem Karnowskim i Bartoszem Bąkiem z Tczewa. Mieszkańcy naszej gminy wykazali się dobra postawą i nie odstawali od rywali.

W niedzielę zawody rozpoczęły się o godz. 14. Do kategorii mieszanej zgłosiło się 6 par. Cieszymy się, że większość par była z terenu naszej gminy. Tego dnia uczestnicy rywalizowali w jednej grupie, z której wyłoniono cztery najlepsze pary, które następnie zmagały się w półfinałach. Przegrani rozegrali mecz o trzecie miejsce, natomiast wygrane pary podjęły walkę o pierwsze miejsce.

Tego dnia turnieju dwie pary ze Smętow grały o miejsca na podium. W finale spotkały się pary ze Smętowa i Gdyni, a w walce o trzecie miejsce zmagały się pary ze Smętowa i Pelplina.

Po zaciętej walce zwycięzcami turnieju została para z Gdyni.

Turniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze mimo, że temperatura na boisku przekraczała 35 stopni. Dziękujemy kibicom za doping.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Pani Wójt Gminy Smętowo Graniczne Anity Galant, Pani Sołtys Smętowa Granicznego Renaty Włodarczak za ufundowanie nagród oraz Państwu B.T Kalinowskim i Panu A. Kosteckiemu. Dziękujemy Dyrektorowi GOKSiRu w Smetowie Granicznym Pani Marioli Jeziorskiej za pomoc w organizacji i czuwanie nad sprawnym przebiegiem zawodów oraz ufundowanie i wręczenie pucharów.

Zdjęcia z turnieju dostępne pod linkiem:
https://photos.google.com/share/AF1QipMX93hCrbIErI8OZybzU1XfdWJEALkZ3-Pi2lE81ElevkMvnOYYAsrwN1qWge58gg?key=RW1tS21yU2t1Qk94eElkQ0NvMHRfMzhCYjZEcXFn

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria mężczyzn:

1. Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeźny (Tczew)
2. Michał Kaszowicz/Maciej Kaszowicz (Pelplin)
3. Karol Mrozek/Bartosz Krajnik (Pelplin)
4. Bartosz Bąk/Robert Karnowski (Tczew)

Kategoria mieszana:

1. Aleksandra Masalska/ Kornel Manuszewski (Gdynia)
2. Patrycja Czech/Mateusz Dziki (Smętowo Graniczne)
3. Karolina Nowopolska/Karol Kit zermann (Pelplin)
4. Aleksandra Raniszewska/Miłosz Czarnowski (Smętowo Graniczne)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy za rok na IV edycję Powiatowego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej!

Organizatorzy:
Adrian Kalinowski
Mateusz Dziki