Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

IV Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej – relacja Organizatorów

VI Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej odbył się 1-2 lipca na boiskach GOKSiR Smętowo. W turnieju, obejmującym dwie odmienne kategorie, męską oraz mieszaną , uczestniczyło 18 par.

W piątek od godziny 16 rozpoczęła się kategoria mix-ów do której zgłosiło się pięć drużyn. Rozgrywki toczyły się w jednej grupie uczestnicy grali systemem każdy z każdym – mecz dwa sety do piętnastu. Walka była wyrównana zmagania trwały do późnych godzin wieczornych. Cieszymy się, że jak co roku do turnieju zgłosiły się pary z naszej gminy. Jednak po zaciętej rywalizacji lepsze okazały się pary przyjezdne, ale warto zaznaczyć iż miejscowa para zajęła trzecie miejsce.

W sobotę do rywalizacji przystąpiło 26 graczy. Turniej ze względu na dużą liczbę uczestników jak na turniej zorganizowany na dwóch boiskach został rozegrany systemem brazylijskim do dwóch przegranych. Warto zaznaczyć, że w turnieju uczestniczyły cztery pary z Gminy Smętowo Graniczne w porównaniu z poprzednim turniejem wzrasta zainteresowanie piłką plażową w naszej gminie.
W kategorii męskiej lepsze okazały się pary spoza gminy, bowiem w finale spotkali się Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny z Tczewa z Michałem i Maciejem Kaszowicz z Pelplina. Natomiast w walce o trzecie miejsce zmagali się Mateusz Szturmowski i Mikołaj Skotarek z Malborka z Kacprem Malinowskim i Maciejem Mokwą z Gniewu. Mieszkańcy naszej gminy wykazali się bardzo dobra postawą i nie odstawali od rywali -wszystkie pary ze Smętowa bez większych problemów przebrnęły dwie pierwsze fazy eliminacji, jedna z miejscowych par odpadła w ćwierćfinale.
Turniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Jesteśmy zadowolenie, że z roku na rok coraz więcej osób przychodzi i kibicuje zawodnikom podczas turnieju.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Pani Wójt Gminy Smętowo Graniczne Anity Galant za ufundowanie nagrody głównej w turnieju męskim oraz wsparcie tej inicjatywy. Starostwu Powiatowemu w Starogardzie Gdańskim i Pani Sołtys Smętowa Granicznego Renacie Włodarczak za ufundowanie nagród. Dziękujemy Dyrektorowi GOKSiRu w Smętowie Granicznym Panu Bartłomiejowi Kozłowskiemu za pomoc w organizacji i ufundowanie koszulek promujących nasz turniej oraz Referatowi Promocji Urzędu Gminy Smętowo Graniczne za pomoc w promowaniu naszej inicjatywy.

Zdjęcia z turnieju dostępne pod linkami:
https://photos.google.com/share/AF1QipOpezml67KjI3USWA4jm07qTpW-5HGGYszgcYMKpjE63t3AkcLzt6hROBSyhhHZqA?key=ZTFjOFN4bzl3Y0syY2FIOGFnNHRnVDlJaFJoZXZ3
https://photos.google.com/share/AF1QipPYQWD8GXpAVaCVHHCEYRDFM4RGZoLbMZIZRm6XTDTw1Y0ziMlUMWDFDqIawn1zVA?key=eXZhRi0ydTQ1Q3NiMG1DMjlGX0lNV3g2cmZKVDh3

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria mężczyzn:
1. Mikołaj Brange/Krzysztof Zbrzeźny (Tczew)
2. Michał Kaszowicz/Maciej Kaszowicz (Pelplin)
3. Szturmowski Mateusz/Mikołaj Skotarek (Malbork)
4. Kacper Malinowski/Maciej Mokwa (Gniew)
5-6. Mateusz Dziki/Michał Szulist (Smętowo Graniczne)
Jacek Talar/Wojciech Tyrkownik (Kwidzyn)
7-8. Przemek Gajewski/Rafał Świstowski (Smętowo Gr./Kolonia Ost.)
Adrian Kalinowski/Krzysztof Filc (Smętowo Graniczne)
9-11. Miłosz Czarnowski/Bartosz Buńkowski (Smętowo Graniczne)
Maciej Światczyński/Robert Kościński (Skórcz)
Szymon Kruczkowski/Dawid Paluchowski (Nowe)
12-13. Gracjan Flak/Piotr Flak (Skórcz)
Bartosz Gradulewski/ Brejski Oskar (Skarszewy)
Kategoria mieszana:
1. Aleksandra Masalska/ Kornel Manuszewski (Gdynia)
2. Karolina Nowopolska/Karol Kitzermann (Pelplin)
3. Patrycja Czech/Mateusz Dziki (Smętowo Graniczne)
4. Marzena Szulist/Andrzej Szulist (Barłożno)
5. Agnieszka Dziki/Piotr Osowski (Smętowo Graniczne)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy za rok na V edycję Powiatowego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej!

Organizatorzy:
Patrycja Czech
Mateusz Dziki
Adrian Kalinowski