Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Szkolenia dot. e-recept

        SZKOLENIA DOTYCZĄCE  E-RECEPT, E-SKIEROWAŃ ORAZ    
               INTERNETOWEGO KONTA  PACJENTA (IKP)

 
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) rozpoczyna cykl BEZPŁATNYCH szkoleń nt. e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP dostępnego pod adresem pacjent.gov.pl).
Spotkanie w powiecie starogardzkim odbędzie  się w czwartek,  8 sierpnia 2019 roku o godz. 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim przy ul. Tadeusza Kościuszki 17.
Kolejne spotkania odbywać się będą systematycznie we wszystkich powiatach województwa pomorskiego, a o ich terminach podmioty medyczne będą sukcesywnie informowane.
Do udziału w szkoleniach zapraszamy szczególnie lekarzy oraz pielęgniarki
a także osoby odpowiedzialne za techniczną i informatyczną obsługę podmiotu leczniczego.
W trakcie spotkań możliwe będzie potwierdzenie Profilu Zaufanego umożliwiającego korzystanie z wielu usług administracji, w tym z Internetowego Konta Pacjenta. Zachęcamy aby przed spotkaniem złożyć wniosek o PZ (Otwiera odnośnik zewnętrzny w nowym oknie https://pz.gov.pl/pz/register)
Przypominamy jednocześnie, że podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do dnia 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia). Od stycznia  2020 roku recepty będą wystawiane w postaci elektronicznej.
Uwaga! Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu
prosimy o nadsyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres:  p.treder@csioz.gov.pl do 20 lipca.
Przy okazji informujemy, że już w placówkach Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są nieodpłatnie ulotki i plakaty dotyczące Internetowego Konta Pacjenta.

Pobierz:

E-recepta

Internetowe konto pacjenta