Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

„U Czapli” po raz siódmy

Tegoroczna, siódma już, edycja Zlotu Motocyklowego „U Czapli” przyciągnęła do Smętowa Granicznego rzesze osób zakochanych w jednośladach. Mimo, że to kolejna odsłona tego wydarzenia, w tym roku znacznie różniła się minionych.

Od siedmiu lat, w połowie sierpnia do Smętowa Granicznego przybywają motocykliści  z całego kraju, by wziąć udział we wspaniałej paradzie, która przejeżdżała ulicami Smętowa – podobnie było w tym roku. Jednakże innowacją zaproponowaną przez organizatorów tego przedsięwzięcia było przeprowadzenie parady łączącej ze sobą dwie miejscowości. W ten sposób, 10 sierpnia, o godzinie 15:00 w Skórczu i okolicach usłyszeć można było ryk silników zwiastujący rozpoczęcie parady. W określonym szyku uczestnicy zlotu dojechali aż na stadion sportowy do Smętowa Granicznego, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie spotkania, którego dokonali: Starosta Powiatu Starogardzkiego – Kazimierz Chyła, Wójt Gminy Smętowo Graniczne –  Anita Galant, Burmistrz Gminy Miejskiej Skórcz – Janusz Kosecki, Dyrektor GOKSiR – Bartłomiej Kozłowski oraz Krzysztof Czapiewski – inicjator zlotu.

Wśród atrakcji znalazły się liczne konkursy z nagrodami oraz tradycyjny pokaz stuntu motocyklowego, który przeszedł najśmielsze oczekiwania zgromadzonej w Smętowie publiczności. Ponadto organizatorzy zadbali, by tegoroczne doznania muzyczne również zadowoliły wszystkich uczestników Zlotu. Wśród artystów zaroszonych do Smętowa znaleźli się: Sław Grzyb, Vermuth, 4Szmery oraz gwiazda wieczoru – Kobranocka!

To już kolejna impreza, podczas której zapragnęliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Tym razem przeprowadzono zbiórkę pod nazwą „Kociewiacy dla hospicjum”, podczas której członkowie MDP OSP Kamionka zebrali aż 1608,71 złotych! W tym miejscu pragniemy podziękować wolontariuszom, którzy tak chętnie zgodzili się wziąć udział w akcji, oraz prezes OSP Kamionka, Iwonie Jabłonka, która swoją charyzmą i otwartym sercem skłoniła młodzież do pomocy potrzebującym.

Organizatorami tegorocznej edycji Zlotu Motocyklowego „U Czapli” byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Urząd Gminy Smętowo Graniczne, Urząd Miasta Skórcz, Miejski Ośrodek Kultury w Skórczu oraz, oczywiście, Krzysztof „Czapla” Czapiewski. Jak Państwo widzą, by zorganizować imprezę dla tak szerokiego grona odbiorców potrzebny jest cały sztab ludzi chętnych do pracy na rzecz rozwoju naszej kociewskiej społeczności. Jednakże, jak wspomniała Wójt Gminy Smętowo Graniczne: „Czapla jest tylko jeden”, a to przecież od niego wszystko się zaczęło! Krzysztof Czapiewski to człowiek z pasją, który od wielu lat współpracuje z Gminą Smętowo Graniczne w zakresie kultury i promocji. Doceniamy wsparcie „Czapli”, dlatego w 2015, jako jedna z pierwszych osób otrzymał z rąk Wójta Gminy Smętowo Graniczne, Anity Galant, statuetkę Koryfeusza.

Dzięki sprawnej organizacji i wsparciu sponsorów zlot motocyklowy po raz siódmy odniósł sukces, który zaowocuje kolejną odsłoną w przyszłym roku – tym razem pojedziemy ze Smętowa do Skórcza – do zobaczenia!