Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Ważna informacja

Wójt Gminy, w związku z realnym zagrożeniem KORONAWIRUSEM, podjął kroki prewencyjne w postaci odwołania wszystkich stałych zajęć i wydarzeń organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym oraz zajęć odbywających się na świetlicach wiejskich z terenu Gminy Smętowo Graniczne. Podjęte działania ostrożnościowe będą obowiązywać od dnia 12.03.2020 r. do odwołania. Wszystkim nam zależy na zachowaniu bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego też zastosowane środki zapobiegawcze wynikają z analizy informacji otrzymywanych z szczebli wojewódzkich i centralnych.

Ponadto przypominamy i zarazem uprzejmie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności polegającej na: częstym myciu rak, zachowaniu odległości co najmniej 1m od osób, które kaszla lub „kichają” oraz zminimalizowaniu wyjazdów w miejsca o dużym zagęszczeniu ludności.
Wirus przenosi się droga kropelkowa, powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. W przypadku podejrzenia kontaktu z osobą zakażoną proszę o kontakt z SANEPID lub zgłoszenie się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Infolinia NFZ: 800 190 590.