Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Wspólnie – nie tylko od Święta!

Pod takim hasłem już od kilku lat mija ostatni miesiąc w roku, w Gminie Smętowo Graniczne. Mimo mroźnej aury atmosfera tu jest zawsze ciepła i przyjazna. Dzieje się tak za sprawą organizowanych wydarzeń. Koła Gospodyń Wiejskich, sołectwa, stowarzyszenia, szkoły przygotowują spotkania opłatkowe, jasełka, warsztaty piernikowe oraz spotkania z mikołajem. W każdym takim wydarzeniu uczestniczy wójt gminy Anita Galant – Brakuje mi już słów zachwytu, dla organizacji, dla atmosfery wszystkich tych spotkań. To nie tylko magia świąt, ale przede wszystkim ludzie tworzą ten klimat. W naszej gminie chcemy być razem, potrafimy wspólnie przygotować coś pięknego i się tym cieszyć. To wspaniałe z punktu widzenia włodarza i mieszkańca również. 


Muzycznie i świątecznie
7 grudnia w kościele parafialnym w Smętowie Granicznym odbył się koncert  dla osób starszych i samotnych, którego gospodarzami było Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia Lalkowy, WTZ Lalkowy oraz Urząd Gminy w Smętowie Granicznym. W świątyni wystąpiła orkiestra dęta z Pelplina. Muzykom towarzyszył gminny Mikołaj, którego wszyscy poznali już dzień wcześniej, gdy roznosił piernikowe choinki, cukierki i darzył uśmiechem.

Mikołajkowo i wyjątkowo
W dniu swoich imienin św. Mikołaj ruszył na ulice gminy, żeby nieść radość Mieszkańcom. Happening uliczny sprawdza się tu zawsze, cieszy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. 5 grudnia święty pojawił się ze słodkościami w WTZ i ŚDS Tęcza w Lalkowach. Sołectwa Bobrowiec, Kopytkowo wraz z KGW, Smętówko wraz ze świetlicą, Frąca z KGW, Smętowo Gr., OSP Kamionka zorganizowali dla najmłodszych spotkania mikołajkowe pełne prezentów i wspólnych zabaw. Sołectwo Lalkowy wraz ze świetlicą wiejską, KGW Lalkowy i Towarzystwem Przyjaciół Lalków przygotowało w minioną niedzielę piękną uroczystość opłatkową, podobnie jak wcześniej KGW Leśna Jania. Szkoły Podstawowe z terenu gminy, zaprosiły zaś na jasełka i świąteczne występy. Przedszkolaki wraz z pierwszym mrozem tej zimy razem z panią wójt i Mikołajem stroiły gminną choinkę, która obecnie zdobi wnętrze urzędu. 


„Lubię ludzi”
Pracownicy Urzędu Gminy po raz kolejny połączyli siły i stworzyli Szlachetną Paczkę, pełną wszystkiego, czego potrzebowała Rodzina, ale i pełną miłości.  – Jestem dumna z mojej załogi, pracowniczej rodziny oraz wszystkich, którzy tworzą tę magiczną atmosferę w Gminie Smętowo Graniczne. My tutaj, w naszej gminie jesteśmy zawsze WSPÓLNIE – NIE TYLKO OD ŚWIĘTA! – Anita Galant. 

Obejrzyj film z życzeniami

https://www.youtube.com/watch?v=geIUi5Abdug