Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Współpraca się opłaca – zaproszenie na konferencję PODR w Gdańsku

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza na konferencję:

„Współpraca się opłaca” – rolnictwo i przetwórstwo ekologiczne jako szansa dla zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich województwa pomorskiego, 

która odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2015 r. w Starej Kiszewie w hotelu „Wrota Kaszub”.

Konferencja ma przyczynić się do budowy sieci lokalnych powiązań producentów ekologicznych oraz stymulowania rozwoju przetwórstwa i przedsiębiorczości na rynku produktów ekologicznych. Pierwszy dzień konferencji wypełniony zostanie wykładami prowadzonymi przez przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Centrum Doradztwa Rolniczego, niezależnych ekspertów oraz praktyków – przedstawicieli poszczególnych ogniw rynku żywności ekologicznej. Zakończeniem pierwszego dnia konferencji będzie moderowany panel dyskusyjny. W drugim dniu odbędzie się wyjazd studyjny do gospodarstw ekologicznych, które udowodniły, że połączenie produkcji z przetwarzaniem i dystrybucją produktów ekologicznych jest udanym sposobem uzyskania dodatkowego dochodu i rozwoju ich gospodarstw.

Do udziału w konferencji zapraszamy rolników ekologicznych, rolników zainteresowanych tym sposobem gospodarowania, przetwórców i dystrybutorów produktów ekologicznych, pełnoletnich uczniów szkół rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego.

Podstawowym warunkiem udziału w Konferencji jest przesłanie prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia w terminie do 30-10-2015 r.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

Otwiera odnośnik zewnętrzny w nowym oknie http://podr.pl/05-06-11-2015-konferencja-wspolpraca-sie-oplaca-rolnictwo-i-przetworstwo-ekologiczne-jako-szansa-dla-zrownowazonego-rozwoju-obszarow-wiejskich-wojewodztwa-pomorskiego/