Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Z wizytą w Urzędzie Gminy

Dnia 21 maja br. dzieci z klas III a i III c ze Szkoły Podstawowej w Smętowie Granicznym wraz z wychowawcami odwiedziły Urząd Gminy w Smętowie Granicznym. Podczas tej nietypowej wizyty, dzieci dowiedziały się m.in.: jak funkcjonuje Urząd Gminy, ile sołectw składa się na gminę, ilu liczy mieszkańców, skąd pochodzi nazwa Smętowo Graniczne oraz jak wygląda i co symbolizuje jej herb. Ważnym tematem było również omówienie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gmina Smętowo Graniczne przyłączyła się do krajowej kampanii „Dumni z Polski”, dzięki czemu młodzież mogła otrzymać materiały edukacyjne związane z tym świętem.
 
Następnie uczniowie udali się do gabinetu Wójt Anity Galant, gdzie mogli zapoznać się bezpośrednio z pracą wójta oraz zadać nurtujące ich pytania, których wbrew pozorom nie było mało. Ogromną atrakcją spotkania okazała się możliwość zajęcia miejsca na wójtowskim fotelu i wyobrażenia siebie w roli włodarza gminy. Na zakończenie mali goście zostali obdarowani gadżetami promocyjnymi przydatnymi w nauce, ale również odblaskami, z gamy gadżetów zwiększających bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, iż wizyta ta była ciekawą przygodą, jak również ważną „żywą lekcją”, o której dzieci będę pamiętać przez długi czas.
 
W ramach kampanii „Dumni z Polski” Urząd Gminy w Smętowie Granicznym przeprowadzi również konkursy dla dzieci i młodzieży o charakterze edukacyjnym.