Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Zagłosuj na akcję „365 reklamówek śmieci”

Komunikat prasowy                                                                                                  Bielsko-Biała, 7 marca 2015

Zagłosuj na akcję „365 reklamówek śmieci”
Zagłosuj na najlepszą kampanię społeczną 2015

Portal ulicaekologiczna.pl nominował naszą kampanię „365 reklamówek śmieci” do grona najlepszych społecznych kampanii 2015 roku.

Teraz potrzebujemy Waszych głosów aby rywalizować w tym konkursie. Zagłosuj na kampanię Fundacji Ekologicznej ARKA. Prześlij tę informację znajomym.

Głosuj na: Otwiera odnośnik zewnętrzny w nowym oknie http://ulicaekologiczna.pl/wydarzenia/plebiscyt-2015-pomozcie-nam-podsumowac-miniony-rok/

Akcja polegała na zbieraniu tytułowych reklamówek ze śmieciami z lasów, parków i innych terenów przyrodniczych. Z prostego przelicznika wynikała, iż zbierzemy każdego dnia co najmniej jedną reklamówkę śmieci tak, żeby uzbierało się ich 365. Ale w akcję zaangażowało się tyle osób, iż przez cały rok uzbieraliśmy ich ponad 3 500. Każda zebrana reklamówka śmieci jest zapisywana na stronie www.365reklamoweksmieci.pl

Akcja 365 reklamówek to konkretny efekt ekologiczny: mniej dzikich wysypisk, mniej odpadów zanieczyszczających środowisko, więcej opakowań trafiających do przetworzenia.
Nie mniej istotna jest edukacja społeczeństwa w zakresie świadomej konsumpcji (kupowanie produktów jak najmniej zapakowanych) oraz prawidłowej gospodarki odpadami (recykling zamiast składowania odpadów). To wszystko realizowane było przez stronę internetową, media i materiały przygotowane dla szkół i przedszkoli.

Regularne edukowanie społeczeństwa w temacie gospodarki odpadami jest niezwykle istotne. W Polsce na wysypiska wciąż trafia aż 70% śmieci, podczas gdy w Niemczech, Holandii czy Szwecji jest to tylko 1%. By dane te uległy zmianie, potrzebna jest zmiana nawyków Polaków poprzez uświadamianie im szkodliwości składowania odpadów – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA i pomysłodawca akcji.

Głosuj i zbieraj
Do tych pozytywnych działań może przyłączyć się każdy. Gdyż wystartowała już II edycja akcji, która potrwa przez cały 2016 rok. Chętne szkoły i przedszkola mogą zgłaszać się po bezpłatne materiały. Na oficjalnej stronie akcji www.365reklamoweksmieci.pl znajduje się specjalny licznik, do którego można wpisać imię, nazwisko oraz liczbę zebranych reklamówek.

Ale teraz przede wszystkim czekamy na wasze głosy.

Dodatkowe informacje:
Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 609 267 020, w.owczarz@fundacjaarka.pl