Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

„Złote gody”

W dniu 28.12.2017r. na sali ślubów w Urzędzie Gminy odbyła się uroczystość przygotowana na cześć Jubilatów obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego.Uroczystego aktu dekoracji medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej dokonała Pani Wójt Anita Galant. Jubilatom wręczono listy gratulacyjne, prezenty oraz kwiaty.

Przemówienie Wójt Gminy Smętowo Graniczne, Anity Galant:

 

"Szanowni Jubilaci!

Jest mi niezmiernie miło powitać Państwa tu w Urzędzie Gminy na sali ślubów, która funkcjonuje od 1973r. na uroczystości „Złotych godów” jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ten jubileusz to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Państwa Jubilatów ale również dla Waszych rodzin i przyjaciół. Jest to również wydarzenie państwowe, gdzie Prezydent RP Pan Andrzej Duda daje mi upoważnienie do reprezentowania kancelarii Prezydenta i wręczenia odznaczeń medali za długoletnie pożycie małżeńskie.
Jak widać po zgromadzonych parach, małżeństwo jest dla Państwa najwyższą wartością, która przezwycięży wszystkie zawieruchy. Przez te wszystkie lata budowaliście rodzinę, mimo trudności które doświadczają każdą rodzinę, stworzyliście dom, rodzinę, wychowaliście dzieci, często wnuki i prawnuki. Dzisiaj za Waszą miłość, poświęcenie, wyrozumiałość na pewno każdy z najbliższego grona chciałby powiedzieć „dziękuję”. Możecie z dumą stwierdzić, że bardzo dobrze wywiązaliście się ze złożonej przed 50-ciu laty przysięgi małżeńskiej.
Z tej okazji, tak miłego Waszego Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego składam Wam, drodzy Jubilaci gratulacje za przeżycie tak pięknej wspólnej drogi. Za Waszą ofiarną miłość, cierpienia, łzy radości, nieprzespane noce, słowa otuchy, za każdy siwy włos na Waszej skroni. Życzę Drodzy Państwo długich i pogodnych lat życia oraz zdrowia, szczęścia i spokoju w gronie rodziny i oczywiście przeżycia wspólnie kolejnych jubileuszy."