Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Zmiany w obostrzeniach weszły w życie.

Od dziś, tj. 28 marca Minister Zdrowia ogłosił zniesienie niektórych obowiązujących jeszcze obostrzeń. Chodzi o noszenie maseczek w miejscach zamkniętych, czyli w takich jak: hotele, restauracje, galerie handlowe, sklepy, punkty usługowe, baseny, teatry czy kina. W tych miejscach maseczki będą tylko rekomendowane. Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje nadal w podmiotach leczniczych (szpitale, przychodnie) oraz aptekach.

Jednocześnie zniesiony został obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę z powodu COVID-19. Od 28 marca każdy zakażony będzie zobowiązany do izolacji, dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku zakażenia chorobą zakaźną. We własnym zakresie będzie musiał funkcjonować tak, by nie narażać innych.

Minister zaakcentował jednocześnie, że maseczka w miejscach, gdzie spotyka się duża liczba ludzi, jak choćby środki transportu, będzie oznaką naszej odpowiedzialności.

Chrońmy siebie i innych. I proszę, pamiętajmy – jeżeli czujemy się źle, widzimy, że mierzymy się z jakąś infekcją, skonsultujmy się z lekarzem i zostańmy w domu.