Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

836 schodów !

    Druhowie OSP Smętowo Graniczne wzięli udział w II edycji Mistrzostw Polski Strażaków w bieganiu po schodach. Zawody odbyły się w sobotę, 12 marca br. na terenie biurowca Rondo 1 w Warszawie.
Nasi strażacy: dh Michał Kozłowski oraz dh Mateusz Dziki, w pełnym umundurowaniu, wyposażeni w aparaty powietrzne mieli do pokonania 37 pięter, czyli 836 schodów.
     Bez wątpienia start w tego typu zawodach wiąże się z ogromnym wysiłkiem fizycznym i psychicznym. Pomimo tego, iż był to debiut naszych zawodników, uzyskali oni satysfakcjonujący czas i uplasowali się w pierwszej połowie rankingu. Jak przyznali sami zawodnicy, chęć zmierzenia się z samym sobą jest coraz większa.
– Na pewno nie poprzestaniemy i będziemy kontynuować rywalizację w przyszłym roku – powiedział dh Michał Kozłowski.
   Organizatorzy informują, iż celem zawodów jest popularyzacja aktywnych form treningu z użyciem sprzętu ochrony dróg oddechowych, współzawodnictwo ratownicze, przedstawienie trudności realizacji zadań ratowniczo-gaśniczych w budynkach wysokich i wysokościowych, podnoszenie sprawności poprzez rywalizację sportową oraz integracja środowiska ratowniczego.

    Więcej informacji o „Biegu na szczyt – Rondo 1” oraz relację zdjęciową, znajdą Państwo na stronie: Otwiera odnośnik zewnętrzny w nowym oknie http://www.biegnaszczyt.pl/

Relacjonowała: Patrycja Czech