Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Najlepsze pierogi w powiecie pochodzą z Gminy Smętowo Graniczne!

   
   Ogromna dawka pozytywnych emocji towarzyszy nam do teraz, chociaż tegoroczny Powiatowy Turniej KGW w Jabłowie zakończył się kilka godzin temu. Reprezentujące nas Koło Gospodyń Wiejskich z Kopytkowa – nie zawiodło. Panie przygotowały fantastyczną humorystyczną scenkę teatralną, taniec ludowy, suknię z gazet oraz tablicę pamiątkową. Choć w turnieju udział wzięło 10 kół z całego Powiatu Starogardzkiego, to nasz panie przygotowały najsmaczniejsze pierogi i otrzymały nagrodę niespodziankę. 
  Wójt Gminy Smętowo Graniczne Anita Galant w podziękowaniu za promocję gminy ufundowała kołu z Kopytkowa wymarzoną kuchenkę mikrofalową. Na regionalnym stole nie zabrakło wyśmienitego pasztetu, chleba ze smalcem, sałatek, domowych wypieków i nalewki.
  W przerwie pomiędzy konkurencjami turniejowymi, gościom muzycznie umilali czas : Dj Kabi –  Krzysztof Cegłowski oraz Dj Waldzior – Dawid Klein. Członkinie KGW wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Beatą Piontek oraz Panią Wójt Anitą Galant z zaangażowaniem brały udział w tanecznych zabawach. 
  Zwycięskim kołem, które decyzją jury będzie reprezentowało powiat w turnieju na szczeblu wojewódzkim zostało KGW z Bobowa. 
  Serdecznie gratulujemy wszystkim paniom!
 
A Państwu życzymy okazji, do spróbowania tych słynnych pierożków. 🙂