Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Aktywnie i radośnie

Ferie w Gminie Smętowo Graniczne, to jak zawsze, moc atrakcji dla każdego. Również w tym roku Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przygotował dla najmłodszych mieszkańców gminy bogatą ofertę zajęć i atrakcyjnych wyjazdów.

W tym roku ferie w województwie pomorskim rozpoczęły się 11 lutego, w Smętowie Granicznym już od pierwszego dnia na dzieci czekały ciekawe zajęcia – sensoplastyka. Warto nadmienić, iż są to zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci, a ich celem jest pobudzenie wszystkich zmysłów tak, aby dziecko mogło samo na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie. W ten sposób dzieci z terenu Gminy Smętowo Granicze rozpoczęły swój aktywny, zimowy wypoczynek. Kolejny dzień ferii z GOKSiRem to możliwość wzięcia udziału w seansie filmowym. Jednakże nie była to zwykła wycieczka do kina. Tym razem przyjechało ono do Smętowa, a było to kino sferyczne. Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci i młodzież wycieczek, był wyjazd do Aqua Parku w Redzie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję do szaleństw w wodzie pod bacznym okiem opiekunów i ratowników.

Szczególnym dniem w czasie trwania tegorocznych ferii zimowych były Walentynki, które dzieci spędziły na wesołej zabawie podczas balu karnawałowego. W tym roku liczne gry i konkursy wzbogacono o dodatkową atrakcję – teatrzyk dla najmłodszych, podczas którego wystawiono przedstawienie pod tytułem: „Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina”. Kolejną ciekawą atrakcją przygotowaną przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji był wyjazd do Fojutowa na snowtubing.

Jak powszechnie wiadomo, w Gminie Smętowo Graniczne cyklicznie odbywają się Turnieje Tenisa Stołowego. Rywalizacja wśród sportowców reprezentujących tę dyscyplinę trwa rok, a na cały turniej składają się aż cztery spotkania. Pierwsze z nich w 2019 roku rozegrane zostało 16 lutego w Hali Sportowej w Kopytkowie. Zainteresowanych wzięciem udziału w kolejnych odsłonach rozgrywek zachęcamy do śledzenia strony internetowej: www.smetowograniczne.pl, gdzie będziemy udostępniać informacje na ten temat.  Kolejny tydzień ferii zimowych to ponowne zatrzęsienie atrakcji. W poniedziałek, 18 lutego, dzieci mogły wziąć udział w wycieczce do parku wodnego w Świeciu. Wyjazd obejmował również wejście do kina. Inną, ciekawą formą spędzania ferii zimowych okazały się być animacje i zabawy w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Smętowie Granicznym. Prócz konkursów i gier na sali rozstawiono tzw. dmuchańce, z których uczestnicy zajęć mogli do woli korzystać. Dzień ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którzy licznie przybyli do szkoły, mimo trwania ferii.  Ostatnim już wyjazdem były tradycyjne łyżwy i kino. Jednakże, wspominając ferie w minionym roku, dzieci wprost nie mogły się doczekać dnia survivalowego! Niestety warunki atmosferyczne nieco pokrzyżowały plany, więc całość spotkania przeniesiono na salę gimnastyczną.  Jak widać, na zamieszczonych poniżej fotografiach uczestnicy zajęć odbyli przyspieszone szkolenie z samoobrony. Ponadto mieli okazję pobawić się w żołnierzy przy wykorzystaniu laserowego paintballu. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnych gier i zabaw o charakterze integracyjnym oraz  samodzielnego rozpalenia ogniska, co okazało się być sporym wyzwaniem. Warto dodać, iż prócz wszystkich wymienionych aktywności, przez cały okres ferii na świetlicach wiejskich odbywały się zajęcia zgodnie z harmonogramem ich pracy. Ferie zimowe dobiegły końca niezwykle intensywnie i szybko. Cóż można dodać – czekamy na wakacje i kolejne atrakcje, jakie przygotuje dla naszych pociech Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym.

Agata Ziorkiewicz