Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Budowa dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV Grudziądz – Pelplin – Gdańsk Przyjaźń

Dnia 11 września w Gniewie odbyło się spotkanie poprzedzające  rozpoczęcie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Grudziądz- Pelplin – Gdańsk Przyjaźń z udziałem Wykonawcy, Inwestora, przedstawicieli władz samorządowych oraz instytucji administracji publicznej.

Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa energetycznego regionu, roli samorządów  w realizacji budowy linii, która ma przebiegać przez obszar piętnastu gmin województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz sposobu prowadzenia prac budowlanych.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie  Pani Moniki Szymczuk, dyrektor projektu, która podsumowała dotychczas zrealizowane etapy zadania, podkreślając, że budowana linia została zaprojektowana zgodnie z poszanowaniem przepisów o ochronie środowiska. Następnie  Pan Szymon Zapadka, dyrektor ds. budowlanych oraz Jacek Miciński, rzecznik inwestycji opowiedzieli o przebiegu prac budowlanych, w tym o zasadach współpracy z właścicielami działek. Informowali także, że w trakcie prowadzonych prac budowlanych, w terenie pojawi się ciężki sprzęt – samochody ciężarowe, dźwigi i koparki. Jednocześnie Wykonawca zapewnił, że swoje zadania będzie realizował w sposób możliwie jak najmniej uciążliwy, tak dla ludzi, jak i środowiska naturalnego. Rozpoczęcie robót planowane jest już w najbliższym czasie.

Informacje o dokładnym terminie i miejscu rozpoczęcia prac będą zamieszczane na stronie inwestycji Otwiera odnośnik zewnętrzny w nowym oknie www.liniagrudziadzgdansk.pl