Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

„ Chrzest Polski- 966r.- 2016r., a mój chrzest”

Relacjonuje Alicja Went- organizator konkursu

   11 maja br. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Smętowie Granicznym odbył się gminny konkurs upamiętniający 1050 rocznicę chrztu Polski. Do konkursu zgłosiły się pięcioosobowe grupy ze szkół podstawowych: Kopytkowa, Kamionki i Smętowa oraz cztery klasy z PG Smętowo.

     Konkurs rozpoczął się testem wiedzy z historii i religii. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o początkach  chrześcijaństwa w Polsce oraz wiadomościami  dotyczącymi  sakramentu chrztu. Test rozwiązywały dwie osoby z grupy. Następnie zespoły przedstawiały scenki teatralne nt chrztu Mieszka I i jego otoczenia w 966r. Uczniowie zaprezentowali bardzo interesujące i różnorodne scenki ujawniając swój talent aktorski. Przy pomocy wyobraźni przenieśliśmy się w czasy pierwszych Piastów, co ułatwiły nam piękne stroje,ciekawa scenografia oraz muzyka i śpiew. A wszystko to działo się pod czujnymi oczyma opiekunów grup: p.J. Chyła, p. R. Kotłowskiej, p. S. Drahim,p. M. Piechowskiej, p. M. Szymkowskiej, p.M. Gębarowskiej i E. Łukomskiej.
   Kilka dni wcześniej został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Znaczenie chrztu w życiu człowieka". Na konkurs dostarczono 50 prac, które oceniło jury w składzie:p.M. Weiss- Wisniewska, p. J. Chyła, p. A. Went.prace można oglądać w holu naszej szkoły.
Natomiast jury w składzie: p. J. Gniewkowska, p.K. Giełdon i ks. M. Woelke zsumowało punktację za scenki oraz testy i wyłoniło zwycięzców.
Oto wyniki uczniowskich zmagań:

W kategorii szkoły podstawowe:
(scenka i test)
1 miejsce- PSP Kamionka
2 miejsce-PSP Kopytkowo
3 miejsce- PSP Smętowo

W kategorii gimnazjum:
(scenka i test)  
1 miejsce – kl. IIc
2 miejsce – kl.Ia
3 miejsce – kl. IIa  4 miejsce – kl. Ic
Konkurs plastyczny:

 W kategorii szkoły podstawowe:
1 miejsce- Agnieszka Went kl. VIa
2 miejsce- Martyna Badźmierowska. KL. VI Kamionka
3 miejsce- Anna Lipowska kl. VIa

W kategorii gimnazjum:
1 miejsce – Dominika Boldt kl. IIB
2 miejsce- Kaja Mielke kl. IB
3 miejsce- Zuzanna Rękiewicz kl. IA
 
   Na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody w postaci książek, gier planszowych oraz słodkości i napojów.
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowania grup. Nie byłoby jednak konkursu, gdyby nie sponsorzy, wśród których znaleźli się: pp. A.K. Sonnenfeld, pp. W. J. Pałubiccy,pp. T. T. Surmowie, Bank Spółdzielczy w Smętowie, Bank PKO oddział w Smętowie, pp. D.D.Legawcowie, pp.B.M.Kitowscy , p.K. Langowski, p. K. Piecuch, Rada Rodziców oraz ks. M. Woelke. Jeszcze raz pięknie dziękuję.

Foto i wideorelację z konkursu można obejrzeć na szkolnym profilu na FB.