Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Trochę inna…..bo Błękitna Szkoła!

    Relacjonują wychowawcy klas pierwszych gimnazjum

    W dniach 18.04-22.04 2016r (grupa I) oraz 25.04-29.04. 2016 (grupa II) uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Smętowie Granicznym mieli okazję brać udział w zajęciach „Błękitnej Szkoły” we Władysławowie. Młodzież podczas zajęć warsztatowych mogła dowiedzieć się między innymi, jak zbudowane są kwiaty, jaki jest skład chemiczny wody oraz dowiedzieć się co tak naprawdę znajduje się w produktach spożywczych, które jedzą na co dzień. Badano bardzo skrupulatnie, co zawierają wyplujki sów. Dużą atrakcją dla uczestników projektu były zajęcia w terenie. Podczas których młodzi przyrodnicy zaopatrzeni w kompasy, rozwiązywali zadania przyrodnicze.
      Zajęcia warsztatowe, odbywające się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie, połączono z zajęciami przygotowanymi przez Pracowników Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Oprócz informacji dotyczących warunków życia fok, gimnazjaliści mieli okazję obserwować karmienie i tresurę mieszkających tam zwierząt. Dużą atrakcją dla uczniów były połowy w zimnej, morskiej wodzie. Ochotnicy ubrani w stroje rybackie zarzucali sieci, z których udało im się wyciągnąć małe rybki i roślinki.
       Ponadto odbyła się wycieczka po Ziemi Puckiej(do Jastrzębiej Góry, Krokowej, Żarnowca i Grot Mechowskich) Podczas pobytu we Władysławowie nie zabrakło czasu na wspólne ognisko, spacery wzdłuż morza oraz zwiedzanie ośrodka Sportowego w Cetniewie. Dużą radość sprawiły uczniom zajęcia , które miały miejsce w ostatnim dniu pobytu w „Błękitnej Szkole”. Prowadząca zapoznała uczestników z historią pojawienia się papieru czerpanego, a później pokazała jak samemu można go wykonać. Nie tylko uczniowie próbowali to zrobić, ale i opiekunowie. Zabraliśmy swoje „prace” ze sobą.
       W przyszłym roku szkolnym zamierzamy skorzystać z takiej formy zajęć edukacyjnych tym razem w „Zielonej Szkole”