Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Dzień Kobiet w Gminie Smętowo Graniczne

W tym roku świętowanie tego szczególnego dnia rozpoczęli Członkowie Koła Emerytów i Rencistów, którzy już we wtorek, 5 marca zebrali się w jednej z sal Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, by wspólnie celebrować to święto.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Koła, pani Barbara Galant, która powitała zebranych i zaprosiła do wspólnej biesiady. Wśród przybyłych gości znaleźli się miedzy innymi: Wójt Gminy Smętowo Graniczne, pani Anita Galant, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, pan Bartłomiej Kozłowski oraz Sołtys wsi Smętowo Graniczne, pani Renata Włodarczak. Po krótkim wprowadzeniu głos zabrała pani Wójt, która nie mogła być obecna podczas ostatniego spotkania Koła, a zastępował ją wówczas pan Jerzy Scharmach: „Muszę Wam powiedzieć, że mój Zastępca, zakochał się w Was. Autentycznie się zakochał, a dzisiaj rano przyszedł do mojego gabinetu i mówi: Jest Dzień Kobiet, to może ja też pojadę i złożę życzenia? Obiecałam mu, że na pewno załatwię mu członkostwo w tej grupie.” Jak Państwo widzą Koło Emerytów prężnie się rozwija, a zainteresowanie członkostwem w nim wciąż rośnie. Następnie pani Wójt oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu, i Rekreacji złożyli życzenia zebranym Członkiniom Koła, ale także i jego Członkom,  przypominając tym samym o zbliżającym się, choć nie tak popularnym, Dniu Mężczyzn. Po oficjalnej części spotkania rozpoczęto biesiadę, podczas której nie mogło zabraknąć tradycyjnego występu Chóru Złota Jesień, który chętnie wzbogaca swoim programem artystycznym tego typu spotkania. Koło Emerytów i Rencistów, po raz kolejny udowodniło nam, że do dobrej zabawy wystarczy odpowiednie towarzystwo i przyjemna atmosfera. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pasji i ogromu pozytywnej energii, jaka płynie od Członków tej organizacji. Życzymy Państwu, by Koło zawsze mogło funkcjonować na takim poziomie.

Akcja tulipan

Piątkowy poranek, 8 marca, w Gminie Smętowo Graniczne nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle innych zimowych dni. Zawrzało dopiero po poście wstawionym przez panią Wójt na fanpage na portalu społecznościowym Facebook. Były to życzenia skierowane do Kobiet, Mieszkanek Gminy Smętowo Graniczne: „Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, mimo, iż sama ją reprezentuję, składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz samych pięknych dni w życiu. Niech uśmiech zawsze rozpromienia nasze twarze! By dodatkowo zadbać o ostatni element moich życzeń, już niebawem na ulice Smętowa Granicznego i okolic wyruszą pracownicy Urzędu Gminy, by wręczyć Wam symboliczne kwiatki.” Po tej zapowiedzi na gminnych ulicach spotkać można było dwóch młodych mężczyzn, którzy z życzeniami wszelkiej pomyślności wręczali tulipany napotkanym kobietom. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim paniom za ciepłe przyjęcie, za każdy uśmiech i miłe słowo. Pozytywny odbiór naszej akcji  z pewnością wpłynie na jej  powtarzalność w następnych latach.

To jeszcze nie koniec

Prócz wymienionych wyżej obchodów w poszczególnych sołectwach również celebrowano Dzień Kobiet. W miniony weekend odbyły się, między innymi, spotkania we Frący oraz w Bobrowcu. W większości miejscowości organizatorami tego typu imprez są Sołtysi lub Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas takich spotkań nie brakuje atrakcji. We Frący, na przykład, odbyło się karaoke, które przysporzyło zebranym gościom wiele radości. Organizatorzy tego przedsięwzięcia zaprosili również Chór Złota Jesień, który zaprezentował swój repertuar zebranym mieszkańcom Frący. Kolejne spotkania jeszcze przed nami, najbliższe odbędzie się w Smętówku. Cieszymy się, że w Gminie Smętowo Graniczne tradycja hucznych obchodów Dnia Kobiet nie zanikła, a poszczególne sołectwa dbają w ten sposób nie tylko o integrację mieszkańców swoich miejscowości, ale i o ich rozrywkę.

Agata Ziorkiewicz