Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Informacja

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem. Gmina Smętowo Graniczneuczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS oraz WebPOS Paybynet.
 
Program jest prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., która pełni rolę koordynatora Programu oraz wspiera finansowo jego wdrożenie i funkcjonowanie.
Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych w naszym urzędzie jest odpowiedzią na oczekiwania klientów. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji.
 
 
 
Uruchomienie programu ma na celu umożliwienie klientom Urzędu Gminy wnoszenie opłat za czynności urzędowe z wykorzystaniem dwóch alternatywnych  sposobów: telefonów (smartfonów) oraz kart płatniczych.
 
1.    Usługa Paybynet – płatność mobilna telefonem w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy  tzw. WebPOS Paybynet
Jest to usługa internetowa, który umożliwia przyjmowanie płatności na stanowisku pracy urzędnika z wykorzystaniem telefonu (smartfona) i aplikacji mobilnych banków.
Klienci Urzędu dokonujący płatności na rzecz Gminy Smętowo Graniczne w ramach usługi Paybynet  nie będą ponosić żadnych opłat za dokonanie transakcji.
Płatności mobilnej z użyciem telefonu można dokonać w budynku Urzędu Gminy Smętowo Graniczne w następujących punktach:
– pokój nr 3 (Sekretariat),
– pokój nr 17 (Księgowość podatkowa),
– pokój nr 28 (Urząd Stanu Cywilnego i Stanowisko Spraw Obywatelskich)
W chwili obecnej płatności mobilne mogą realizować klienci dwóch banków – PKO Banku Polskiego S.A. (dostawcy aplikacji IKO z wykorzystaniem kodów BLIK) oraz Banku Pekao S.A. (dostawcy aplikacji PeoPay). KIR prowadzi rozmowy z kolejnymi bankami, aby jak najszerzej udostępnić tą usługę klientom w urzędach.
 
2.  Terminal POS – płatność  bezgotówkowa z użyciem karty płatniczej
W  celu umożliwienia klientom Urzędu Gminy dokonywania płatności na rzecz Gminy Smętowo Graniczne został zainstalowany terminal POS z możliwością płatności kartami płatniczymiVISA i MasterCard oraz płatności mobilnych BLIK.Płatności można dokonać – w pokój nr 17 (Księgowość podatkowa).
Klienci Urzędu dokonujący płatności na rzecz Gminy Smętowo Graniczne kartami płatniczymi nie będą ponosić żadnych opłat za dokonanie transakcji.
 
Zapraszamy do korzystania z płatności bezgotówkowych w Urzędzie Gminy Smętowo Graniczne.