Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Informacja dot. wody!

Drodzy Mieszkańcy,

w nawiązaniu do komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Starogardzie Gdańskim z dnia 17.07.2023r. informujemy, iż trwają prace nad oczyszczeniem wody z punktów czerpalnych usytuowanych w budynkach Urzędu Gminy w Smętowie Granicznym oraz świetlicy wiejskiej w Rynkówce. W związku z powyższym, w okresie od 17 do 31 lipca br. przeprowadzana będzie również ciągła dezynfekcja wody podawanej mieszkańcom nieruchomości położonych w pozostałych strefach zaopatrzenia w wodę zasilanych wodą z ujęcia Smętowo Graniczne.

Przypominamy także o obowiązku gotowania wody przez minimum 2 minuty, bez gwałtownego schłodzenia, w przypadku potrzeby jej wykorzystania.

informujemy, iż w trosce o Państwa zdrowie w dniu dzisiejszym, tj. 18 lipca od godz. 12:00 dystrybuowana będzie woda zdatna do picia dla mieszkańców, w ilości 5l na osobę.

Informacja o dystrybucji wody zdatnej do picia:

Obszar m. Rynkówka:

Woda zostanie dostarczona do każdego z domów przez Strażaków z OSP Kamionka od godz. 13:30.

Obszar m. Smętowo Graniczne:

Woda zostanie dostarczona mieszkańcom w wieku 70+ przez Strażaków z OSP Smętowo Graniczne i pracowników GOPS od godz. 13:30.  

Pozostali mieszkańcy Smętowa Gr. mogą zgłaszać się po odbiór wody w godz. 14:00 – 20:00 do budynku byłej siedziby OSP w Smętowie Gr., przy ulicy Jana Kosznickiego.

      Zapewniamy Państwa, że dokładamy wszelkich starań, aby jakość wody pod względem mikrobiologicznym w jak najszybszym czasie została doprowadzona do stanu przydatności do spożycia. Obecność bakterii grupy coli w ww. punktach czerpalnych może wynikać z kilku czynników, tj. suszy, remontu hydroforni, wysokiego poboru wody nie tylko z ujęć ewidencjonowanych, ale także tych pozostających poza kontrolą Urzędu Gminy. Nadal prosimy o ograniczenie poboru wody, w związku z suszą.

O wszystkim będą Państwo informowani na bieżąco. Natomiast Komunikat Sanepidu znajduje się na naszej stronie, we wcześniejszym wpisie.

Kto z Państwa dotąd nie zapisał się do systemu powiadamiania InfoSMS może to zrobić w każdym dowolnym momencie.