Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Dystrybucja wody

Drodzy Mieszkańcy, w trosce o Wasz komfort i spokój, publikujemy dodatkowe informacje dot. korzystania z wody w czasie stwierdzonej w badaniu wody obecności bakterii grupy coli. Przypominamy, że dotyczy to punktu czerpalnego usytuowanego przy Urzędzie Gminy w Smętowie oraz przy świetlicy wiejskiej w Rynkówce.

🔹Obecnie, jak Państwo wiecie trwa ciągła dezynfekcja wody, w związku z czym może być wyczuwalna obecność chloru. Zgodnie z zaleceniami sanepidu woda ta nie może być spożywana i nie powinna być używana m.in. do mycia owoców i warzyw, przemywania otwartych zranień, mycia zębów, kąpieli. Dokładne wytyczne w komunikacie na: www.smetowograniczne.pl – główna strona.

🔹Prewencyjnie mieszkańcom pobierającym wodę z pozostałych punktów czerpalnych na terenie gminy zaleca się gotować wodę minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania, pozostawić do ostygnięcia.

🔹𝗞𝗼𝗹𝗲𝗷𝗻𝗮 𝗱𝘆𝘀𝘁𝗿𝘆𝗯𝘂𝗰𝗷𝗮 𝘄𝗼𝗱𝘆 𝗱𝗹𝗮 𝗺𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻́𝗰𝗼́𝘄, odbędzie się w dniu dzisiejszym:

☑️m. Smętowo: godz. 15:30 – 17:30 – stara remiza

☑️m. Rynkówka: godz. 15:00 – 17:00 – świetlica wiejska w Rynkówce

☑️Jutro, tj. czwartek 20 lipca:

Dostawa do osób 70+ w obu miejscowościach: w Smętowie (od godz: 13:00) i w Rynkówce (od godz. 15:00);Pozostałych mieszkańców, ww wsi zapraszamy do wyznaczonych punktów w tych samych godzinach, co dziś.

Zapewniamy Państwa, że dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać tę trudną dla wszystkich mieszkańców sytuację. Prosimy jednak o wyrozumiałość, ponieważ pozyskanie tak dużej ilości wody w krótkim czasie, jest naprawdę ogromnym wyzwaniem logistycznym. Sytuacja jest dynamiczna, ale o wszystkim Państwa informujemy na bieżąco, stąd tak duża ilość publikowanych komunikatów.