Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Ogólnopolski sukces Mateusza – ucznia PSP w Kamionce

          Informacja PSP w Kamionce

"Mateusz Żurawski – uczeń szóstej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionki zdobył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zwierzętach '2015 zorganizowanym przez Towarzystwo Obrony Zwierząt RP i Anioły ze Szkoły.

Nadrzędną celem konkursu była przede wszystkim edukacja dzieci i młodzieży w zakresie informacji dotyczącej pomocy zwierzętom i atrakcyjny sposób zrozumienia zagadnień obrony praw zwierząt.
 Konkurs składał się z testu wielokrotnego wyboru oraz części opisowej, gdzie każdy uczestnik wypowiadał się pisemnie na temat:” Czym zajmuje się Obrońca Zwierząt?" Zdaniem p. Urszuli Drost – nauczycielki przyrody, która zachęciła i przygotowała uczniów ( udział wzięło 30 uczniów z PSP w Kamionce), zadania nie należały do łatwych. Konkurs obejmował wiedzę zarówno ze szkolnej podstawy programowej, jak również wiedzę wykraczającą poza naukę szkolną. Mateusz zajmując II miejsce w ogólnopolskim Konkursie dowiódł, że posiada rozległą wiedzę na temat zwierząt. Jednocześnie wyróżniony został jego opis: „Czym zajmuje się Obrońca Zwierząt?”- jako jedyny spośród 3 tys. nadesłanych prac konkursowych spełniających wymagania regulaminowe.
Oto jego zwycięski opis:
"Obrońca zwierząt zajmuje się ratowaniem zwierząt z wszelkich opresji. Takich ludzi porusza gdy widzą przemoc wobec zwierząt . Przeciwdziałają wszelkim formom okrucieństwa wobec zwierząt. Obrońcy zwierząt włączają się we wszelkie działania na rzecz właściwego traktowania zwierząt, ich ochrony i otaczania opieką. Osoby te pomagają zwierzętom domowym , a także dzikim. Organizują karmę, szukają lepszego miejsca by zwierzęta były kochane i mogły poczuć przyjaźń ludzi. Należę do TOZ w RP i chce również być dobrym Obrońcą zwierząt."
Nagrodą za II miejsce jest Smartfon i dyplom uznania , ale Mateusza najbardziej cieszy lokata w ogólnopolskiej rywalizacji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów."