Przejdź do treści Przejdź do prawej kolumny Przejdź do stopki

Program „Zdalna Szkoła”

1 kwietnia ruszył nabór wniosków w ramach programu Zdalna Szkoła.

Projekt „Zdalna Szkoła” finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozytywnie zaopiniowało wniosek Gminy Smętowo Graniczne w ramach którego otrzyma 59 998,97 złotych. Kwota pozwoliła zakupić 29 laptopów wraz z oprogramowaniem. Mają one umożliwić uczniom, którzy nie mają własnych komputerów, naukę w trybie on-line.

Każdy laptop wyposażony jest w podstawowe oprogramowanie, myszkę, kamerkę, czyli to, co jest potrzebne uczniowi do pracy i nauki zdalnej w domu.

Sprzęt trafił do uczniów trzech placówek oświatowych w Smętowie Granicznym. Szkoła Podstawowa Kamionce otrzymała 4 laptopy, Szkoła Podstawowa w Kopytkowie 6 laptopów i Szkoła Podstawowa im. ks. Pawła Szynwelskiego w Smętowie Granicznym 19 laptopów. W sumie 29 sztuk.

O przydziale sprzętu zadecydowali dyrektorzy szkół, korzystając z wiedzy nauczycieli, którzy mają najlepsze rozeznanie co do potrzeb swoich uczniów.

Laptopy przekazane zostały tym uczniom, którzy najbardziej ich potrzebują.

Laptopy zostały przekazane na podstawie użyczenia, tak, żeby rodzice i uczniowie mieli świadomość, że mogą korzystać z laptopów, ale muszą je zwrócić do szkoły w stanie nienaruszonym po zakończeniu nauki zdalnej.

Docelowo, po ustaniu okresu użyczenia, laptopy trafią do szkół na terenie Gminy.